Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / ROZPOCZYNA SIĘ V EDYCJA STYPENDIUM IM. LESŁAWA A. PAGI

ROZPOCZYNA SIĘ V EDYCJA STYPENDIUM IM. LESŁAWA A. PAGI

Rusza nabór projektów do Stypendium im. Lesława A. Pagi – projektu granto-wego skierowanego do kół naukowych, stowarzyszeń akademickich, organi-zacji studenckich, a także nieformalnych grup studentów, w szczególności o profilu ekonomicznym lub prawniczym. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł. Rekrutacja trwa do 20 listopada 2011.

Celem programu grantowego Stypendium im. Lesława A. Pagi jest wspieranie projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych z zakresu ekonomii i prawa gospodarczego, prowadzonych przez studentów uczelni wyższych w całym kraju. Grupą docelową programu są zarówno oficjalnie zarejestrowane organizacje studenckie, jak i nieformalne zespoły złożone z minimum trzech, a maksimum sześciu osób. Długofalowym celem Stypendium jest zwiększenie kapitału społecznego Polaków, promocja modelu rozwoju Polski opartego na zdolności do współpracy i rozwój kapitału intelektualnego Polski poprzez wspieranie projektów edukacyjnych i badań naukowych.

Skąd pomysł na Stypendium? – Słabością wielu działających w Polsce systemów grantowych jest możliwość ubiegania się o grant jedynie na projekty z umocowaniem instytucjonalnym (przez oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenia, fundacje bądź innego rodzaju organizacje) bądź realizacja projektów przez osoby indywidualne, bez konieczności czy nawet możliwości pracy zespołowej – twierdzi Anna Mieleszko, koordynator Stypendium. W praktyce nawet najlepszy pomysł, jeśli pojawia się w grupie nieformalnej, ma niewielkie szanse na dofinansowanie ze względu na bardzo zawiłe procedury. Z kolei nie wszyscy młodzi ludzie chcą oraz są w stanie założyć i formalnie zarejestrować stowarzyszenie bądź fundację. – Fakt, że większość programów stypendialnych bądź grantowych skierowana jest albo do odbiorców indywidualnych, albo do oficjalnie zarejestrowanych organizacji, jest jednym z wielu powodów utrzymującego się od lat niskiego poziomu kapitału społecznego w Polsce. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw energii i pomysłom młodych ludzi – dodaje Anna Mieleszko.

Członkowie organizacji studenckich i akademickich kół naukowych to zwykle najbardziej aktywni studenci w danym środowisku, liderzy opinii i trendsetterzy idei. Dlatego zachęcamy ich do ubiegania się o grant w ramach Stypendium im. Lesława A. Pagi. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł. W zależności od charakteru planowanych projektów, zespoły będą mogły ubiegać się o częściowe dofinansowanie projektów.

Nabór projektów do Stypendium trwa do 20 listopada 2011. Więcej informacji na stronie: www.stypendium.paga.org.pl.

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

 

Dodatkowe informacje: Anna Mieleszko

koordynator Stypendium im. Lesława A. Pagi

amieleszko@paga.org.pl | 22 537 73 31


Organizator: Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi

Partnerzy: Deloitte, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Narodowy Bank Polski

Partner medialny: Rzeczpospolita