Czwartek, 24 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Nowy Partner Konkursu „Swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” - Mensys Polska

Nowy Partner Konkursu „Swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” - Mensys Polska

Warsztaty „Akademii Kariery Mensys” dla autorów wszystkich nagrodzonych prac. Do konkursu na prace dyplomowe „Swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” dołączył nowy Partner - firma doradztwa personalnego Mensys Polska. Dla autorów wszystkich nagrodzonych w Konkursie prac ufunduje ona warsztaty “Akademia Kariery Mensys”, podczas których eksperci Mensys Polska przekażą absolwentom wiedzę niezbędną do skutecznego wejścia na rynek pracy.

Kolejna firma ze szwajcarskimi korzeniami, zrzeszona przy Polsko- Szwajcarskiej Izbie Gospodarczej, Mensys Polska, obok Brugg Systemy Rurowe, Fracht FWO, Franke, Swissmed, Stämpfli i Zehnder, została Partnerem konkursu na prace dyplomowe „Swissstandards.pl Od teorii do praktyki”.

Mensys Polska jest oddziałem szwajcarskiej firmy doradztwa personalnego Mensys Group, specjalizującej się w rekrutacjach w obrębie niszowych sektorów i branży – w Polsce m.in. Human Resources & Legal, Energy & Utilities, Industrial & Manufacturing. Unikatowy model biznesowy firmy polega na zatrudnianiu specjalistów przez konsultantów, którzy sami są specjalistami w danej dziedzinie – posiadają kierunkowe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie w branży, do której rekrutują. Dzięki ich praktyce kandydaci rekrutowani są z iście szwajcarską precyzją.

W ramach współpracy ze Swiss Chamber Poland, oferujemy młodym osobom wkraczającym na rynek pracy to, co najcenniejsze – wiedzę na temat tego, jak zdefiniować, rozpocząć, a następnie z powodzeniem rozwijać swoją karierę zawodową.” – mówi Rafał Kijonka, Country Manager Mensys Poland.

Nagrodą, jaka ufunduje Mensys dla autorów najlepszych prac zgłoszonych do konkursu będzie  udział w warsztatach „Akademii Kariery Mensys”. Podczas warsztatów konsultanci Mensys Polska przekażą absolwentom wiedzę niezbędną do tego, aby skutecznie wejść na rynek pracy.

„Zanim rozpocznie się jej poszukiwania, istotne jest bowiem to, aby właściwie zdefiniować swoje mocne strony oraz zdiagnozować kierunek, w którym najlepiej podążać na zawodowej ścieżce. Często samo zdobyte wykształcenie nie jest jedyną przesłanką w wyborze rodzaju pracy. Weryfikacja swoich umiejętności może pomóc w odkryciu innych czynników, które zdeterminują przyszłą karierę”  wyjaśnia Rafał Kijonka.

Przygotowanie do wejścia na rynek pracy to również właściwe opracowanie CV, poznanie metod skutecznego dotarcia do pracodawców oraz odpowiedniego zaprezentowania się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

„Nasze doświadczenie wynikające ze współpracy z biznesem pozwala nam na rozpoznanie czynników, którymi podczas rekrutacji najczęściej kierują się pracodawcy. Jestem przekonany, że wiedza, jaką przekażemy absolwentom wkraczającym na ścieżkę kariery pomoże im zamienić wysiłek poszukiwań w satysfakcję z zatrudnienia” dodaje Rafał Kijonka.

Warsztaty „Akademia Kariery Mensys” odbywać się będą w Warszawie.

Konkurs „SWISSSTANDARDS.PL. Od teorii do praktyki” jest skierowany do studentów kierunków uniwersyteckich oraz technicznych polskich uczelni wyższych, przygotowujących się do wyboru tematu i pisania prac dyplomowych - doktorskich, magisterskich, inżynierskich. Do konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe podejmujące różnorodne zagadnienia biznesowe i produktowe, m.in. zasady postępowania w obrocie gospodarczym, corporate governance, modeli biznesowych, znaczenia jakości produktów i usług czy innowacyjności technologicznej produktów, chętnie uwzględniające wzorce i zasady panujące na rynku szwajcarskim lub w firmach szwajcarskich działających w Polsce.

Ideą Konkursu jest stworzenie pomostu łączącego świat nauki i biznesu oraz popularyzacja szwajcarskich standardów jakości produktów, usług i relacji, rzetelności i solidności wobec partnerów i pracowników oraz innowacyjności.

Szczegółowe informacje o Konkursie są dostępne na stronie projektu www.odteoriidopraktyki.plwww.facebook.com/odteoriidopraktyki oraz u Organizatora pod numerem telefonu: 22 / 322 76 25.