Czwartek, 24 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Maturzysto! Zdobądź pieniądze na studia!!! Trwa rekrutacja do III edycji projektu stypendialnego Indeks Start2Star.

Maturzysto! Zdobądź pieniądze na studia!!! Trwa rekrutacja do III edycji projektu stypendialnego Indeks Start2Star.

Indeks Start2Star – stypendium dla uzdolnionych maturzystów w trudnej sytuacji materialnej. Ruszyła już III edycja ogólnopolskiego programu stypendialnego Indeks Start2Star, realizowanego przez Fundację 2065 im. Lesława A. Pagi, ufundowanego w całości przez Fundację Leszka Czarneckiego.

Po co? W ramach programu wybranym kandydatom zostanie przyznane stypendium bytowe na cały okres trwania studiów. Jego miesięczna wysokość wynosi 1300 zł brutto miesięcznie.

Dla kogo? O stypendium mogą starać się najzdolniejsi uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągają nie tylko dobre wyniki w nauce (średnia z przedostatniej klasy szkoły ponadgimnazjalnej powyżej 4,0), ale także inne cele np. w dziedzinie szeroko pojętej przedsiębiorczości, działalności społecznej, wolontariatu czy edukacji ekonomicznej. W Programie mogą wziąć udział tylko osoby pochodzące z niezamożnych rodzin, gdzie miesięczny dochód na jednego członka rodziny nie przekroczył 800 zł netto w ciągu ostatnich dwóch lat podatkowych.

Jakie studia? Kandydatom pozostawiono pełną swobodę wyboru uczelni i kierunku. Mogą oni aplikować na uczelnie prywatne i państwowe, na wszystkie kierunki: ekonomiczne, humanistyczne, artystyczne i techniczne itd.

Co w zamian? Przyszli stypendyści wezmą na siebie również pewne zobowiązania: osiąganie dobrych wyników w nauce w trakcie trwania studiów; w ciągu 5-ciu lat po zakończeniu programu podjęcie pracy na terytorium Polski w dowolnie wybranej firmie.

Więcej szczegółów? Na stronie www.lcheart.pl/start2star lub pod nr tel. (022) 537 73 31.

Rekrutacja trwa do 23 maja 2010 r.! Nie czekaj! Zgłoś się już dziś!!!

Partnerzy:  Edulandia.pl, Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Maturzaki.pl, Maturowo.pl, Perspektywy.pl, TVP 1, TVP Info, Wydawnictwo Szkolne PWN, Zdajobowiązkowo.pl

licea