Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Masz pomysł na biznes - został tylko tydzień na złożenie aplikacji (Kielecki Park Technologiczny)

Masz pomysł na biznes - został tylko tydzień na złożenie aplikacji (Kielecki Park Technologiczny)

Jeszcze tylko tydzień pozostał do składania pomysłów na biznes w konkursie "Najlepszy pomysł na biznes spin off/out". Do wygrania jest nawet 50 000 zł na założenie działalności gospodarczej. Konkurs organizuje Kielecki Park Technologiczny.

Na początek wystarczy dobry pomysł na biznes, a specjaliści z Parku pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan, który później oceni komisja. Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. Zgłaszać mogą się studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Wystarczy wypełnić fiszkę i zapoznać się z regulaminem, który znajduje się tutaj.

- Czekamy na ciekawe pomysły. Mamy nadzieję, że przyszli młodzi przedsiębiorcy nie zawiodą. Nagrody, które przyznany z pewnością pomogą w stawianiu pierwszych kroków w biznesie - mówi dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz. 

Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich uczestnicy przedstawiają  pomysły na biznes. Do II etapu zostanie zakwalifikowanych 20 najlepszych koncepcji. Ich autorzy wezmą udział w szkoleniach, gdzie nauczą się m.in. jak przygotować poprawny biznesplan, zarejestrować działalność gospodarczą oraz uzyskać wsparcie finansowe. Uczestnicy dowiedzą się jak prowadzić działania marketingowe, aby firma już od początku przyciągała klientów. Przyszli przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z indywidualnego doradztwa. Kolejnym etapem konkursu jest złożenie binzesplanu, który zostanie oceniony przez profesjonalną komisję. Zasiądą w niej osoby z dużym doświadczeniem biznesowym, które będą brały pod uwagę potencjał pomysłu i szanse jego funkcjonowania na rynku.

- Najlepsi uczestnicy konkursu, oprócz nagród finansowych będą mogli także starać się o miejsce w Inkubatorze Technologicznym - informuje Justyna Lichosik, kierownik działu Promocji i Rozwoju.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej "Gali biznesu spin off/out". Wezmą w niej udział uczestnicy,trenerzy oraz przedstawiciele świata biznesu i nauki. 

- Organizacja tego typu konkursów prowadzi do zwiększenia zainteresowania młodych ludzi przedsiębiorczością oraz tworzenia nowych firm, a to wiąże się z powstawaniem nowych miejsc pracy - mówi Szymon Mazurkiewicz Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. 

To już kolejny konkurs, zorganizowany przez Kielecki Park Technologiczny. Walka o nagrody odbywa się pod hasłem "Młody biznes ma wiele twarzy". Parkowi zależy na tym, żeby pokazać, iż każdy i w każdej chwili może zdecydować się na założenie firmy.
I edycję konkursu i 30 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej wygrali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia Paweł Rokosz i Dawid Szlachetka, którzy chcą stworzyć portal muzyczny. Ich pomysł najbardziej spodobał się komisji konkursowej, która wysoko oceniła profesjonalne przygotowanie biznesplanu.”

Więcej na http://www.technopark.kielce.pl/pl/projekty/biznes_starter