Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Anna Bakera, studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wygrała stypendium Universum

Anna Bakera, studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wygrała stypendium Universum

Stypendium w wysokości 4.000 zł można było otrzymać, biorąc udział w badaniu Universum Student Survey.

Universum Student Survey to największe w Polsce badanie opinii studentów na temat ich przyszłej kariery i oczekiwań wobec pracodawców. W tym roku wzięło w nim udział ponad 18.000 osób. Tak duża liczba respondentów sprawia, że Universum Student Survey jest najbardziej rzetelnym i wiarygodnym badaniem w kraju. Przeprowadza je firma Universum, specjalista w dziedzinie Employer Branding, w 28 krajach na świecie.

- O badaniu dowiedziałam się z portalu SPRINGBOARDR.com, który pozwala obserwować poczynania idealnych pracodawców. Otrzymałam mailing i kliknęłam w link. Ankieta uświadomiła mi, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze w pracy zawodowej. Skorzystałam także z możliwości zagłosowania na Idealnego Pracodawcę – wybrałam jedną z firm Wielkiej Czwórki, w której byłam na praktykach – opowiada Anna, studentka 4 roku na kierunku finanse i rachunkowość. Dziś Anna ma już stałą umowę w departamencie podatków tej firmy i jest bardzo zadowolona z pracy.

Każdy, kto chciał zawalczyć o stypendium Universum, miał wymyślić slogan opisujący atrakcyjnych pracodawców. „Atrakcyjny pracodawca potrzebuje Ciebie, a nie Twoich rąk do pracy” – napisała Anna. Jak wpadła na to hasło? – Sytuacja na rynku pracy jest trudna dla młodych ludzi. Wydaje się im, że każdy jest do zastąpienia. Mają poczucie, że jeżeli napotkają na problemy, nie dostają drugiej szansy. Dlatego chciałam podkreślić, że pracownik może być na tyle wartościowy dla pracodawcy, że firma będzie chciała zatrzymać go na dłużej. Ja akurat mam to szczęście, że czuję się doceniana w pracy – opowiada.

Na co przeznaczy wygraną – 4.000 zł? – Nagroda jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Będę mogła sobie pozwolić na wymarzone wakacje w ciepłych krajach – cieszy się. Może urlop dostarczy jej nowych pomysłów na rysunki, które tworzy w wolnym czasie.