Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Ruszyła II edycja Programu Mentoringowego SGH

Ruszyła II edycja Programu Mentoringowego SGH

67 par mentorskich złożonych ze studentów (mentees) i absolwentów (mentorzy) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie uczestniczy w II edycji Programu Mentoringowego SGH, który uroczyście zainaugurowano podczas wspólnego spotkania 18 grudnia.

W trakcie kilku miesięcy programu mentees odbędą cykl indywidualnych spotkań ze swoimi mentorami, pracując nad wyznaczonymi na wstępie celami. Czas, miejsce i sama formuła spotkań zależy od samych uczestników programu, jednak mieścić się one muszą w ramach struktury wyznaczonej przez organizatorów.

Na program składają się również szkolenia i warsztaty tematyczne zarówno dla mentees, jak i dla mentorów. Ci pierwsi rozwijają swoje zainteresowania merytoryczne, drudzy zaś otrzymują wsparcie w postaci metod i narzędzi pomagających udanie pełnić rolę mentora. Dodatkowo dla mentorów przewidziano spotkanie superwizyjne i możliwość bieżącej konsultacji pojawiających się kwestii.

Mentorzy - absolwenci SGH, dzieląc się swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem, towarzyszą Mentees i wspierają ich w indywidualnym procesie rozwoju. Nierzadko wykracza on poza świadome planowanie i realizowanie własnej drogi zawodowej, czego dowodzą oceny studentów uczestniczących w pierwszej edycji Programu – część z nich uważa to za doświadczenie zmieniające życie. Wspieranie rozwoju utalentowanych i ambitnych młodych ludzi bazuje na budowaniu relacji, które służą nie tylko bezpośrednio zaangażowanym w proces osobom, ale spajają również całą społeczność SGH.

Program Mentoringowy SGH organizowany jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie i Samorząd Studentów SGH. Jednostkami realizującymi Program są: Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami oraz Think Tank Samorządu Studentów SGH. II edycja trwa od grudnia 2018 do czerwca 2019. Informacje o Programie można znaleźć na absolwent.sgh.waw.pl.