Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Poznajcie Centrum Wolontariatu SGH

Poznajcie Centrum Wolontariatu SGH

Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcą realizować się z pożytkiem dla innych, do włączenia się w inicjatywy wolontariackie. Nowo powstałe Centrum Wolontariatu SGH jest miejscem, w którym możecie otrzymać więcej informacji o tej formie aktywności oraz znaleźć odpowiednią dla siebie opcję wolontariackiego zaangażowania na rzecz konkretnych organizacji społecznych, z którymi SGH łączy porozumienie o współpracy.

Wśród dostępnych opcji wolontariatu znajdziecie zróżnicowaną gamę ofert – od bezpośredniej pracy opiekuńczo-kreatywnej z dziećmi czy z seniorami, przez wsparcie organizacyjno-logistyczne, po pomoc w pracach biurowo-administracyjnych bądź redakcyjnych. Niektóre z nich wymagają cyklicznego zaangażowania, w niektórych potrzebna jest pomoc okazjonalna. Dzieląc się swoim czasem i umiejętnościami, każdym z tych działań dokładacie cegiełkę do realizacji ważnych społecznie celów, które przynoszą korzyść nie tylko ich bezpośrednim odbiorcom.

Niezależnie od tego, czy patrzycie na życie idealistycznie, czy pragmatycznie, wolontariat może być dla Was interesującą propozycją. Choć dobrowolna praca na rzecz innych nie przynosi wynagrodzenia finansowego, daje ona jednak możliwość rozwijania licznych umiejętności cenionych na rynku pracy: współpraca z ludźmi, zdolność rozwiązywania problemów, organizacji czasu czy radzenia sobie ze stresem. Wolontariat pozwoli także na budowanie sieci kontaktów, nade wszystko jednak da okazję do zwiększenia samoświadomości na temat własnej motywacji, pasji, potencjału, jak i własnych ograniczeń. Warto pamiętać o znaczeniu aktywności wolontariackiej w kontekście rozwoju zawodowego i budowania pozytywnego wizerunku, o czym świadczy możliwość dodawania informacji o tych aktywnościach w profilu na LinkedIn.

Nie zwlekajcie zatem – odwiedźcie https://wolontariat.sgh.waw.pl

Dołączcie do grona wolontariuszy!

Opiekunem Centrum Wolontariatu SGH jest Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami, które w różnorodny sposób stara się wspierać studentów naszej Uczelni w rozwijaniu kompetencji i samopoznaniu, co w konsekwencji ma pomóc w wytyczeniu własnej ścieżki zawodowej.