Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Wystarczy po niego sięgnąć!

Wystarczy po niego sięgnąć!

Od 1 marca do 9 maja 2013 roku dajemy studentom i absolwentom możliwość powalczenia o płatne praktyki. Czeka aż 40 miejsc stażowych trwających od 2 do 3 miesięcy. Zwycięzcy są wybierani na podstawie nadesłanych aplikacji, rozwiązanego case study oraz rozmowy kwalifikacyjnej w dziale HR firmy, do której aplikuje kandydat.

Wejdź na www.programkariera.pl,

dowiedz się więcej!

Zrób karierę szybciej niż inni!

Sukces? Wystarczy po niego sięgnąć! Pod takim hasłem 1 marca wystartowała jubileuszowa, bo już 10. edycja Programu Kariera. Tym razem na zwycięzców czeka 40 miejsc stażowych w największych i najbardziej pożądanych na rynku pracy firmach. Wystarczy tylko wybrać spółkę, rozwiązać case study i wysłać swoją aplikację.

 

Program Kariera od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Wspierany jest przez rozpoznawalne firmy i marki z ugruntowaną pozycją na rynku, jak np.: Adamed, Bakalland, BRE Bank, PZU, Grupa ITI, Kulczyk Holding, Legia, Ergo Hestia czy Multikino SA.

Jak wziąć udział w Programie? Nic prostszego: wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, wybrać interesującą ofertę praktyk, rozwiązać jedne z case study a następnie wysłać aplikację. Na stronie znajduje się lista firm, które biorą udział w Programie a także lista case study czyli zadań, które należy rozwiązać. Wybór zadania powinien być najbliższy dziedzinie (jeśli nie jest wskazane konkretnie przez firmę) w jakiej działa firma, w której chcemy odbyć staż. W aplikacji można wskazać aż pięć firm preferowanych do odbycia, interesującej aplikującego, praktyki. Podczas aplikowania kandydat zostanie poproszony o załączenie wcześniej rozwiązanego case’u. Warto zapoznać się najpierw z regulaminem dostępnym na stronie, który jasno i dokładnie określa kryteria dotyczące uczestników i nadsyłanych rozwiązań. Termin zgłoszeń upływa 9 maja 2013 r. o godz. 23:59.

Program Kariera – to nie darmowe staże

Wszystkie praktyki są płatne, pozwalają nie tylko na zdobycie cennego, może pierwszego w karierze zawodowej doświadczenia, ale również na zarobienie pieniędzy. Na rynku pracy liczy się doświadczenie, a pracodawcy chcą żebyśmy byli nie tylko dobrze wykształceni ale mogli pochwalić się jak największym doświadczeniem w swoim zawodzie. Wynagrodzenie za odbyty staż jest dodatkowym atutem Programu Kariera i miłym dodatkiem przy zdobywaniu cennego doświadczenia w wymarzonej firmie.

Laureaci Programu, oprócz odbycia praktyk, mają okazję wziąć udział w Dniu Wykładowym z udziałem członków Polskiej Rady Biznesu, który jak co roku odbywa się we wrześniu. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja do wysłuchania i uczestniczenia w dyskusji z udziałem wielkich nazwisk biznesu.

Wygraj płatny staż i zrób karierę szybciej niż inni

Program Kariera to niezwykle prestiżowy program stażowy. Od 10 lat Polska Rada Biznesu dba o wysoki poziom merytoryczny i jakość praktyk, oferowanych w spółkach członków Polskiej Rady Biznesu. Dla młodych ludzi jest to niepowtarzalna szansa na poznanie i wspólną pracę z właścicielami i menadżerami największych polskich spółek. – Nasi stażyści, w oparciu o indywidualnie opracowany program praktyk, mogą przekonać się jak funkcjonują największe przedsiębiorstwa w Polsce – mówi Zbigniew Niemczycki, Prezes Polskiej Rady Biznesu.

Program Kariera przynosi korzyści również firmom, które biorą w nim udział. Firmy mają szansę na odkrywanie i szlifowanie talentów młodych ludzi, którzy mogą pokazać się z jak najlepszej strony. – Jako firma stawiająca na rozwój - w młodych talentach widzimy swoją przyszłość - wyjaśnia Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i prezes Bakalland. - Nie szukamy osób piątkowych, nie fokusujemy się jedynie na studentach uczelni ekonomicznych. Bardziej zależy nam na osobach z inicjatywą, aktywnych, które mają za sobą udział w organizacjach studenckich, projektach studenckich lub też już gdzieś pracowały lub pracują - dodaje na koniec Marian Owerko. Więcej informacji na temat ofert stażowych oraz firm oferujących praktyki na www.programkariera.pl od 1 marca 2013 r.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja organizowana jest, wzorem ubiegłych lat, przy współudziale Grupy Pracuj. System eRecruiter, wspierający pracę specjalistów HR z pomocą nowoczesnych technologii, ułatwi i przyspieszy przeprowadzenie selekcji aplikacji.

Partnerzy Wspierający: Adamed, Bakalland, BRE Bank, Black Lion NFI S.A., Change Integrated, Com.40, Curtis Development Sp. z o.o., Greenberg Traurig Grzesiak Sp.k., Ergo Hestia, Instytut Marka Kamińskiego, Invena, Kancelaria Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy Sp. kom., Kulczyk INVESTMENTS, Legia, Multikino, PELION, Polpharma SA, PZU S.A., Weil, Gotshal & Manges

Partner Technologiczny: eRecruiter

Patroni Medialni: Absolvent.pl, Grupa ITI, Grupa Pracuj.pl, ESKA, VOX.FM, Radio WAWA, Eska.tv, Rzeczpospolita, Bloomberg Businessweek Polska, Parkiet, Sukces, Przekrój

Terminarz 10. edycji Programu Kariera:

  • start 1 marca 2013 r
  • aplikacje zbierane do 9 maja 2013 r. do 23:59.
  • działy HR wyłaniają stażystów do 30 czerwca 2013 r.
  • uroczyste zakończenie 10. edycji wraz z wręczeniem laureatom dyplomów w czasie Dnia Wykładowego w Pałacu Sobańskich w dniu 6 września 2013 r. Wykłady członków PRB i wspólna kolacja przy grillu