Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Wakacyjny Staż 2014-Rekordowo duża liczba staży!

Wakacyjny Staż 2014-Rekordowo duża liczba staży!

Projekt „Wakacyjny Staż 2014” wchodzi w drugi etap. W tym roku liczba oferowanych miejsc stażowych jest najwyższa w historii projektu: 82 fundatorów praktyk przygotowało w swoich firmach ponad 315 miejsc stażowych!

 

Nabór fundatorów praktyk ruszył w marcu. Na apel prezydenta Pawła Adamowicza zareagowały 82 firm, które zaproponowały rekordową liczbę 315 staży. Przekrój oferowanych stanowisk jest bardzo szeroki. Praktykę będzie można odbyć m.in.: w bankach, firmach developerskich, firmach branży stoczniowej, Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ale też w Grupie Lotos, czy trójmiejskich mediach.

Rekrutacja studentów ruszyła 14 kwietnia.  Zgłoszenia przyjmowane będą  wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie: https://wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl

Aplikacje składać można od 14 kwietnia do 13 maja 2014  r. do godz. 24.00.

Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc - w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi min. 1000 zł brutto.


Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Poprzez staże i praktyki Miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy.

Do ubiegłorocznej edycji akcji zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Aplikacje złożyło 2155 chętnych! Rywalizacja między nimi była bardzo duża, bowiem w 64 gdańskich firmach czekały na nich 292 miejsca. Pracę otrzymali najlepsi. Akcją zainteresowane były bardziej panie. Złożyły one 64% aplikacji – 1371, natomiast mężczyźni 36% 784 zgłoszeń.

Jak będzie w tym roku? Okaże się już w połowie maja.

 

Zapraszamy!