Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / V edycja Wakacyjnych Staży Studenckich

V edycja Wakacyjnych Staży Studenckich

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego już po raz piąty organizuje Wakacyjne Staże Studenckie (WSS). Partnerem projektu jest Akademia Obrony Narodowej. Staże odbywać się będą w lipcu, sierpniu i wrześniu 2012 roku.

Od pierwszej edycji staże w BBN cieszą się rosnącą popularnością i po pięciu latach wspólnej pracy stały się prestiżową formą zdobywania doświadczenia na tak wysokim szczeblu administracyjnym. W ubiegłym roku o miesięczny staż w BBN ubiegało się aż 17 kandydatów na jedno miejsce.

Nasz program przeznaczony jest dla ludzi młodych, ambitnych, pragnących pogłębić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa narodowego, stosunków międzynarodowych, w tym obronności, spraw wewnętrznych i administracji. Ofertę kierujemy do studentów uczelni publicznych i niepublicznych, którzy są na lub po trzecim roku studiów, ale nie ukończyli jeszcze 30 lat. Podstawowym wymogiem stawianym przed studentami jest średnia ocen ze wszystkich zaliczonych do tej pory semestrów, która nie może być niższa niż 4,0.

Laureatom konkursu zapewniamy miesięczny staż w wybranym przez siebie departamencie BBN oraz – osobom spoza Warszawy – bezpłatne zakwaterowanie podczas jego trwania. Po zakończeniu praktyki student otrzyma od Szefa BBN certyfikat potwierdzający ukończenie stażu, jak również raport podsumowujący jego miesięczną pracę. Do niej zaliczać się będzie m.in. przygotowywanie pod okiem ekspertów Biura notatek i analiz, jak również udział w spotkaniach służbowych, seminariach, konferencjach, a także posiedzeniach komisji sejmowych. Staż w BBN jest bezpłatny.

WIĘCEJ INFORMACJI

KONTAKT:

(22) 695 18 77/75
staze@bbn.gov.pl


ZOBACZ NASZ PROFIL
NA FACEBOOKU