Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Trzydziestu sześciu wspaniałych! Mazowiecka SZLACHETNA PACZKA zrekrutowała liderów.

Trzydziestu sześciu wspaniałych! Mazowiecka SZLACHETNA PACZKA zrekrutowała liderów.

Są odważni, pełni energii i zapału do pracy, a co najważniejsze chętni do niesienia pomocy innym. Mazowiecki oddział SZLACHETNEJ PACZKI – ogólnopolskiej inicjatywy stowarzyszenia WIOSNA – ma już 36 liderów rejonów. Dzięki ich oddaniu i empatii kilkaset osób z całego województwa mazowieckiego otrzyma w tym roku, wzorem lat ubiegłych, świąteczne paczki. Stowarzyszenie nadal poszukuje liderów w Piasecznie, Żyrardowie, Gostyninie, Pułtusku, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Płońsku, a także dzielnicach Warszawa-Białołęka i Warszawa-Włochy.

szlachetna paczkaSZLACHETNA PACZKA to akcja polegająca na niesieniu pomocy ludziom żyjącym poniżej progu ubóstwa. Mazowiecki oddział stowarzyszenia ma już w swoich szeregach 36 śmiałków gotowych, by stoczyć zacięty bój o lepszy los społeczności, w której żyją. Wyjście z tłumu i zostanie liderem paczki jest dla wielu z nich nie tylko szansą na zrobienie czegoś dobrego, ale też drogą do własnego rozwoju.

Liderzy Mazowieckiej Paczki to zgrany zespół kreatywnych, pełnych energii oraz zdeterminowanych do działania ludzi. Teraz stoi przed nimi ogromne wyzwanie. To oni zajmą się rekrutacją i nadzorowaniem pracy wolontariuszy, a także pozyskiwaniem adresów rodzin w potrzebie. Dzięki ich zaangażowaniu i wielkiej empatii również w tym roku pomoc dotrze do setek osób w całym województwie mazowieckim.

 Bycie liderem to nie tylko ogromna odpowiedzialność, ale również wspaniała przygoda. Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się wyjść z tłumu i dołączyć do Mazowieckiej SZLACHETNEJ PACZKI. To dzięki nim mamy szansę dotrzeć do nowych miejsc i pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących rodzin. Przed nami kolejny etap działań. Już we wrześniu rusza rekrutacja wolontariuszy. Jesteśmy przekonani, że znajdziemy wielu silnych i odważnych ludzi, którzy staną się bohaterami tegorocznej akcji ” – podkreśla Marlena Mazur, mazowiecki koordynator akcji SZLACHETNA PACZKA.

Nadal trwają poszukiwania liderów rejonu w Piasecznie, Żyrardowie, Gostyninie, Pułtusku, Nowym Dworze Mazowieckim oraz Płońsku, a także dzielnicach Warszawa-Białołęka i Warszawa-Włochy. Wszyscy, którzy mają odwagę by wyjść z tłumu i zostać liderem mogą dowiedzieć się więcej pod adresem e-mail mazowieckie@wiosna.org.pl

Mazowiecki oddział SZLACHETNEJ PACZKI działa od 2000 roku i zrzesza obecnie ok. 400 wolontariuszy, w tym 36 liderów rejonów. Dzięki wszystkim osobom zaangażowanym w projekt, w ubiegłym roku udało się pomóc 830 najbardziej ubogim rodzinom w województwie mazowieckim. W całej Polsce pomoc otrzymało 8 201 rodzin.

Więcej na temat Mazowieckiej SZLACHETNEJ PACZKI znaleźć można na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz profilu na Facebook.com

 

Więcej informacji udzielają:

Aleksandra Andreasik

tel. 505 750 205


Magdalena Czopik                                             

tel. 608 575 447

 

---

Akcja SZLACHETNA PACZKA

w województwie mazowieckim

e-mail: pr.mazowieckie@wiosna.krakow.plInformacje dodatkowe o projekcie SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI, wolontariusze docierają  z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Tylko w 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 milionów złotych, w akcję zaangażował się między innymi prezydent Bronisław Komorowski z żoną, a paczkę dla jednej z rodzin przygotował Jerzy Dudek razem ze światowej sławy piłkarzami Realu Madryt, takimi jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.