Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Staże i praktyki w Warszawskim Centrum Wielokulturowym

Staże i praktyki w Warszawskim Centrum Wielokulturowym

Jeżeli marzysz o tolerancyjnej, wielokulturowej Warszawie, a problematyka równego traktowania jest dla Ciebie ważna, z pewnością się tu odnajdziesz, a Centrum stworzy Ci możliwość wcielania w życie Twojej wizji Warszawy!

Misją Centrum Wielokulturowego jest stworzenie jak najlepszych warunków integracji obcokrajowców i społeczności lokalnej Warszawy. W związku z tym prowadzimy działalność w zakresie edukacji, bieżącej pomocy cudzoziemcom oraz kultury.

Praktyki w Centrum Wielokulturowym mogą odbywać się w dowolnym obszarze, zgodnie z zainteresowaniami i wykształceniem praktykanta. Centrum proponuje między innymi:

 • W obszarze edukacji:
  - Prowadzenie zajęć językowych: lekcji jęz. polskiego dla obcokrajowców oraz lekcji języków obcych, warsztaty obywatelskie;
  – Organizacja lekcji wielokulturowych;
  – Udział w warsztatach antydyskryminacyjnych;
  – Organizacja własnych warsztatów.
 • W obszarze działań pomocowych:
  – Porady prawne dla obcokrajowców (staż pod opieką mec. Moniki Wieczorek);
  – Poradnictwo zawodowe;
  - Udzielanie bieżących informacji obcokrajowcom (sprawy pobytowe, możliwości skorzystania z pomocy, przysługujące prawa itp.);
  Pomoc psychologiczną w języku angielskim.
 • W zakresie kultury:
  – Organizacja wydarzeń kulturalnych: wystaw, koncertów;
  – Organizacjaspacerów po Warszawie.

Praktyki/staż mogą obejmować aktywne i samodzielne działania edukacyjne i animacyjne, wspierające edukatorów Centrum, asystenckie, wsparcie przy działaniach poradniczych, a z czasem nawet samodzielne udzielanie porad. Praktyki w Centrum to także bieżące wspieranie działań Centrum: udział w projektach Centrum,  praca z klientem, pomoc przy wydarzeniach oraz możliwość przyjrzenia się temu, jak funkcjonuje organizacja pozarządowa w Polsce. Dzięki współpracy z Centrum, będziecie mieli możliwość spotkania ludzi z całego świata, pracy w wielokulturowym i wielojęzycznym środowisku.

Jesteś zainteresowany? Napisz do koordynatorki stażystów:
Joanna Chrapkowska: joanna@cww.waw.pl