Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Porady rekrutacyjne od Deloitte

Porady rekrutacyjne od Deloitte

To już ostatnie dni na przesyłanie aplikacji w ramach wiosennej rekrutacji do Deloitte! Na studentów czeka ponad 200 różnorodnych płatnych i merytorycznych praktyk.

Dbając o komfort i dobre przygotowanie aplikujących rekruterzy Deloitte opracowali zestaw porad dla kandydatów. Studenci dowiedzą się z nich m.in. jak napisać dobre CV, w jaki sposób przygotować się do testów i jak dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Zdobytą wiedzę studenci będą mogli wykorzystać w praktyce i przesłać swoją aplikację online do 11 kwietnia.

Na chętnych czekają praktyki w działach: Audytu, Doradztwa Podatkowego, Konsultingu i Doradztwa Finansowego, a także w Kancelarii Deloitte Legal i zespołach technologicznych. CV można przesyłać do 11 kwietnia. Praktyki w Deloitte to unikalna szansa na zdobycie doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłej karierze.

Porady rekruterów to zestaw podpowiedzi, ale też okazja do tego, żeby lepiej poznać proces rekrutacji na praktyki.

Pierwszy krok – dobre CV

Po pierwsze zawsze przygotowuj CV w odpowiedzi na konkretną ofertę, na którą chcesz zaaplikować. Wskazuj doświadczenia i umiejętności, które korespondują z rolą o którą będziesz się ubiegać. Zwróć uwagę, że CV będzie Twoją wizytówką na dalszych etapach procesu rekrutacji więc zadbaj o estetykę i przejrzystość zawartych tam informacji.   

Testy on-line

W Deloitte w rekrutacji wykorzystujemy testy analityczne (numeryczne), werbalne i testowo sprawdzamy znajomość języka angielskiego. Test analityczny bada umiejętność swobodnego operowania danymi liczbowymi i wyciągania logicznych wniosków na podstawie tabel i wykresów. Drugi test – werbalny, bada umiejętność analizowania informacji i wyciągania logicznych wniosków na podstawie materiału werbalnego. Test z języka składa się z sekcji: czytanie, słuchanie, gramatyka, słownictwo, pisanie. Ważne, żeby przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań zadbać o komfortowe warunki do pracy i podłączenie do stabilnej sieci internetowej. Na początku warto dokładnie przeczytać instrukcję i sprawdzić się w wersji próbnej testu, a później zrelaksować się i….do dzieła! :)

Zaproszenie na sesję Assessment Center

Assessment Centre (Centrum Oceny) to kilkugodzinne spotkanie, podczas którego kandydatów angażujemy w zadania, które przypominają codzienną pracę w firmie. Służy temu, aby lepiej poznać kandydata i jego umiejętności miękkie, a nie sprawdzić konkretną wiedzę. Rekruterom sesja ta pozwala zaobserwować, czy kandydaci mają cechy i kompetencje określone jako niezbędne, aby z powodzeniem realizować przyszłe zadania w firmie. Dla kandydatów to okazja do poznania pracowników Deloitte oraz naszej atmosfery pracy.

Rozmowa rekrutacyjna w Deloitte

Pamiętaj, żeby traktować rozmowę rekrutacyjną jak... rozmowę. W Deloitte jesteś partnerem w tym procesie, a menedżerowie i rekruterzy, których spotkasz z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania dotyczące stanowiska, na które aplikujesz. W Deloitte bardzo dbamy o przyjazną atmosferę podczas rekrutacji.

Całą serię videoporad znajdziesz na stronie: https://bit.ly/2UvdXua

Posłuchaj rekruterów i zgłoś swoją aplikację do 11 kwietnia 2019 na www.kariera.deloitte.pl

Zgłoś swoją aplikację do 11 kwietnia 2019