Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Ruszyli Ochotnicy Warszawcy

Ruszyli Ochotnicy Warszawcy

Pragniemy poinformować, że ruszył właśnie wyjątkowy w skali kraju portal www.ochotnicy.waw.pl będący częścią programu OCHOTNICY WARSZAWSCY. Inspiracją do powstania programu były doświadczenia innych miast na świecie, które wdrożyły programy wolontariatu miejskiego. Metropolie takie jak Nowy Jork, Londyn czy Amsterdam już od kilku lat konsekwentnie promują zaangażowanie swoich mieszkańców w realizowane działania społeczne. Teraz przyszedł czas na Warszawę.

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” od 2011 roku realizuje pilotażowy program wolontariatu miejskiego w stolicy, w ramach którego powstał portal OCHOTNICY WARSZAWSCY (www.ochotnicy.waw.pl). To wyjątkowe narzędzie służy do wyszukiwania ofert i angażowania mieszkańców w działania, realizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe i instytucje miejskie. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce osoba, która chce się dobrowolnie zaangażować może znaleźć ofertę „szytą na miarę”, czyli zgodną z jej zainteresowaniami, czasem, którym dysponuje i umiejętnościami. Portal to również doskonałe narzędzie dla organizacji czy instytucji, które potrzebują pomocy do swoich działań.

Portal Ochotnicy Warszawscy to coś więcej niż tylko „tablica ogłoszeń”. Program niesie ze sobą ogromną wartość dodaną – promocję i upowszechnienie zaangażowania społecznego mieszkańców Warszawy. Ułatwia wymianę informacji między warszawskimi instytucjami miejskimi i organizacjami a mieszkańcami oraz pokazuje, że dobrowolna pomoc organizacjom i instytucjom miejskim może przybierać bardzo różnorodne formy i stanowić atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla każdego mieszkańca, niezależnie od wieku, zainteresowań i preferencji.Oferty dla ochotników i zainteresowanie ze strony mieszkańców pozwoli na pokazanie realnej skali wolontariatu w Warszawie. To z kolei, mamy nadzieję, zachęci do działania tych jeszcze niezdecydowanych.