Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Rozpocznij swoją karierę już na początku studiów. Aplikuj do programu WEX!

Rozpocznij swoją karierę już na początku studiów. Aplikuj do programu WEX!

Firma PwC po raz czwarty zaprasza studentów I i II roku studiów licencjackich bądź inżynierskich do aplikowania do Programu WEX. Programu płatnych, wakacyjnych praktyk w 6 biurach w Polsce we wszystkich działach. Przyjmowanie aplikacji rozpoczęło się 17 lutego 2014 r.

Program WEX to program płatnych, wakacyjnych praktyk skierowany do najmłodszych studentów wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Bardzo często studenci na początku swojej nauki nie wiedzą jaką wybrać specjalizację, w którym kierunku się rozwijać, jak pokierować swoją karierą. PwC wychodzi naprzeciw takim osobom organizując dla nich program wakacyjnych praktyk – mówi Wioletta Wierzbowska, Młodszy Menedżer ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy  – Zależy nam, aby studentom na I i II roku studiów pokazać jak wygląda praca w konsultingu aby ich przyszłe wybory były bardziej świadome, co często procentuje nawiązaniem współpracy po ukończeniu studiów przez naszych „WEXowych” praktykantów – podkreśla.

Do udziału w programie firma PwC zaprasza najmłodszych studentów niezależnie od kierunku studiów. Specyfika pracy w tej firmie i tej branży pokazuje, że najważniejsze są zdolności analityczne, bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz motywacja do pracy w dużej organizacji.

Przyjmowanie zgłoszeń do programu  rozpoczęło się 17 lutego i potrwa do 14 marca br. Proces rekrutacji jest standardowy i składa się z 3 etapów:

1. Aplikowania poprzez stronę internetową (wypełnienie kwestionariusza, załączenie CV oraz rozwiązanie testów on-line: numerycznego oraz analitycznego myślenia).

2. Rozwiązania pisemnego  testu z języka angielskiego w jednym z biur PwC.

3. Udział w Assessment Center.

Rekrutację do programu WEX wspominam pozytywnie. Nigdy wcześniej nie byłam na żadnej rekrutacji i na początku miałam obawy czy poradzę sobie i czy nie wypadnę blado przy innych uczestnikach. Okazało się,  dla większości osób udział w Assessment Center  jest nowym doświadczeniem, przez co wszyscy zaczynamy z tego samego poziomu – wspomina Ania Pawelec, ubiegłoroczna praktykanta Programu WEX obecnie kontynuująca współpracę w PwC w dziale Tax Management and Accounting Services.

Czy warto? Go for it – radzi po prostu Rafał Borgosz, ubiegłoroczny praktykant.  Jeśli nie przekonasz się o czymś na własnej skórze to nikt nie opowie Ci tego na tyle dobrze, byś mógł wyrobić sobie niezależną opinię.

Aplikuj już dziś!

Więcej informacji na temat Programu WEX jest dostępnych na www.pwc.pl/kariera. Odwieź również profil PwC na Facebooku: www.facebook.com/PwC.Polska

Zobacz film podsumowujący ubiegłoroczną edycję Programu WEX: https://www.youtube.com/watch?v=wTBOwATrPoU

Masz pytania, napisz do Zespołu Rekrutacji na adres: kariera@pl.pwc.com