Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Program Kariera rusza z kolejną odsłoną praktyk!

Program Kariera rusza z kolejną odsłoną praktyk!

Sukces? Szukamy chętnych! 4 marca 2014 r. ruszyła kolejna edycja Programu Kariera. Jak co roku na Laureatów czeka co najmniej 40 miejsc stażowych w najbardziej pożądanych na rynku pracy firmach. Wystarczy wybrać interesującą ofertę, rozwiązać podany case study, wysłać swoją aplikację i już czekać na kolejny etap – rozmowę kwalifikacyjną w wymarzonej firmie.

Do kogo kierowany jest Program Kariera i jak wziąć w nim udział? Jedyną w swoim rodzaju szansę mają studenci i absolwenci uczelni wyższych, którzy w dniu startu Programu nie mają ukończonego 30 roku życia. Drugim istotnym kryterium jest posiadanie statusu studenta co najmniej trzeciego roku studiów. Droga do zdobycia stażu jest już bardzo prosta: wystarczy wejść na stronę www.programkariera.pl, uważnie zapoznać się z listą oferowanych praktyk, a szczególnie z wymaganiami danej firmy odnośnie profilu potencjalnego kandydata. Następnie wybrać interesującą ofertę i rozwiązać case study preferowany przez firmę. Potem zostaje już tylko wypełnić formularz rejestracyjny składając aplikację. Podczas procesu aplikowania należy załączyć wcześniej rozwiązany case study. Warto zapoznać się również z regulaminem dostępnym na stronie, który jasno i dokładnie określa kryteria aplikowania. Istnieje możliwość wskazania aż 5 firm, w których chciałoby się odbyć staż. Na stronie znajduje się lista firm, biorących udział w Programie oraz lista case study – zadań, które należy rozwiązać. Termin zgłoszeń upływa 22 maja  do godz. 12.00

Program Kariera – szansą na zdobycie cennego doświadczenia

Program Kariera od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów, a każda kolejna edycja to około 20 osób na jedno miejsce stażowe! Aż tak duża liczba aplikacji świadczy zarówno o wysokim merytorycznym poziomie praktyk, jak również o tym, że coraz częściej młodzi ludzie myślą bardzo poważnie o własnej karierze zawodowej.

Program Kariera wspierany jest przez rozpoznawalne firmy i marki z ugruntowaną pozycją na rynku, jak np.: Bakalland, mBank, PZU, Grupa ITI, Kulczyk Holding, Legia, Ergo Hestia, Weil, Gotshal & Manges. Zwycięzcy, oprócz odbycia płatnych praktyk, mają okazję wziąć udział w Dniu Wykładowym z udziałem członków Polskiej Rady Biznesu, który jak co roku odbywa się we wrześniu w Pałacu Sobańskich. Jest to niepowtarzalna okazja do uczestniczenia w dyskusji z udziałem wielkich nazwisk biznesu.

Pomóż sobie osiągnąć sukces

Firmy oferują dwu/trzymiesięczne płatne staże, przyjmując starannie wyselekcjonowane talenty. Dla młodych ludzi staż w takiej firmie jest wielką szansą na poznanie i wspólną pracę z właścicielami i menadżerami największych polskich spółek. – Laureaci Programu Kariera mogą liczyć na kontakt z prawdziwymi zadaniami wymagającymi rozwiązania, trudnymi decyzjami, uczestnictwem w negocjacjach i udziale w ważnych, kluczowych projektach dla firmy. To wszystko daje młodym ludziom poczucie utożsamiania się z firmą, pozwala na zaangażowanie się i przedstawienie własnej inicjatywy – wyjaśnia Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, prezes Bakalland SA. Zależy nam na osobach, które naprawdę chciałaby zdobyć praktyczną wiedzę, a nie jedynie zaliczyć staż. Szukamy ludzi, którzy są zorientowani na realizację konkretnych celów, mających predyspozycje i chęć bycia w przyszłości liderem – dodaje na koniec Marian Owerko.

Więcej informacji na temat ofert stażowych oraz firm oferujących praktyki na www.programkariera.pl od 4 marca 2014 r.

Terminarz 11. edycji Programu Kariera:

  • start 4 marca 2014 r.
  • aplikacje zbierane do 22 maja  do godz. 12.00
  • działy HR wyłaniają stażystów do 27 czerwca 2014 r.
  • zakończenie 11. edycji wraz z wręczeniem laureatom dyplomów w czasie Dnia Wykładowego w Pałacu Sobańskich w dniu 5 września 2014 r. Wykłady członków PRB, wspólna kolacja przy grillu.