Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Praktyki zagraniczne za stypendium programu Erasmus

Praktyki zagraniczne za stypendium programu Erasmus

Program LLP Erasmus oferuje możliwość uzyskania stypendium na dofinansowanie kosztów pobytu za granicą podczas odbywania studenckiej praktyki zawodowej.

Dofinansowanie ze środków na rok akademicki 2012/2013 można uzyskać na praktyki zrealizowane do 30.09.2013 roku. Praktyki muszą trwać 3 miesiące. Nabór odbywa się na zasadzie pierwszeństwa zgłoszeń, a komplet dokumentów aplikacyjnych powinien zostać złożony około miesiąca przed rozpoczęciem praktyk.

W ramach programu Erasmus można wyjechać do zagranicznej instytucji, np. przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacjinon-profit i do innych instytucji (muzea, biblioteki, szpitale itp.). Nie można odbyć praktyk Erasmusa w instytucjach unijnych ani w instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie unijnymi programami, ani polskich placówkach dyplomatycznych za granicą. Instytucja, w której student będzie odbywać praktykę musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus. Znalezienie praktyki to zadanie Studenta jednak w jej poszukiwaniach może pomóc aktualizowana zakładka Oferty Praktyk.

Studenci wyjeżdżający na praktyki Erasmusa podlegają Regulaminowi studenckich praktyk zawodowych, obowiązującemu w SGH.