Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Praktyki w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – kwiecień 2013

Praktyki w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych – kwiecień 2013

W kwietniu 2013 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych organizuje spotkanie Ministrów Spraw Wewnętrznych z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkanów Zachodnich w ramach Forum Salzburg.

W związku z powyższym informujemy o możliwości odbycia krótkoterminowej praktyki związanej z organizacją tego przedsięwzięcia.  

Oferta praktyk jest skierowana do studentów europeistyki i stosunków międzynarodowych.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dot. pratyk: 

Departament Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej MSW poszukuje studentów do pomocy w organizacji międzynarodowej konferencji.

 W kwietniu 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie obędzie się spotkanie Ministrów Spraw Wewnętrznych w ramach Forum Salzburg, którego gospodarzem będzie pan Jacek Cichocki, Minister Spraw Wewnętrznych. Planowany jest udział 15 delegacji z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Bałkanów Zachodnich (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Kosowo, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry).

Zakres zadań:

Praktykanci będą odpowiedzialni za pomoc w organizacji konferencji i obsługę delegacji, w tym za transport delegacji pomiędzy lotniskiem, hotelem i miejscem konferencji, zapewnienie komunikacji między delegacjami a organizatorami, oraz bieżącą informację o zmianach w programie.

Wymagania:

  • student/-ka europeistyki lub stosunków międzynarodowych SGH
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • znajomość języka urzędowego zaproszonych delegacji (niemieckiego, węgierskiego, rumuńskiego, albańskiego, mołdawskiego lub z grupy języków bałkańskich i słowiańskich) będzie dodatkowym atutem

Czas trwania praktyk: 23-24 kwietnia 2013 r.

W marcu 2013 r. przewidywane jest szkolenie dla praktykantów.

Studentów zainteresowanych odbyciem bezpłatnych praktyk prosimy o wypełnienie formularza praktyk, który znajduje się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych:

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/680/10003/Praktyki_studenckie_wolontariat_i_staze_w_Ministerstwie_Spraw_Wewnetrznych.html

Na zgłoszenia czekamy do dnia 18 stycznia 2013 r.