Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Poszukiwani wolontariusze na konferencję ECSITE

Poszukiwani wolontariusze na konferencję ECSITE

Konferencja odbywa się w dniach 24 – 28 maja br. Jest to coroczna konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Centrów Nauki i Muzeów Techniki ECSITE. Stowarzyszenie jest formalnie europejskie, ale na konferencji są co roku goście z całego świata.

Poza sesjami organizowane jest też Business Bistro, czyli rodzaj niewielkich targów, na których wystawiają swoje oferty firmy współpracujące z centrami nauki bądź muzeami. (Informacje szczegółowe znajdują się pod adresem: http://www.ecsite.eu/annual_conference)

Jest to bardzo sympatyczne spotkanie – goście konferencji w dużej części spotykają się co roku, odwiedzają wzajemnie swoje instytucje, współpracują w projektach europejskich. Językiem obowiązującym jest angielski.

Centrum Nauki Kopernik jest w tym roku gospodarzem konferencji ECSITE. Zapraszamy do współpracy mówiących po angielsku studentów – wolontariuszy  chętnych do pomocy przy organizacji tego wydarzenia. Potrzebujemy przede wszystkim chętnych do dwóch zadań:

1. rejestracja uczestników:  znajdowanie na liście, wydawanie materiałów konferencyjnych, przekazywanie informacji o organizacji konferencji w budynku (sale, przerwy kawowe itp.) oraz udzielanie wszelkich niezbędnych informacji w trakcie całej konferencji;  w rejestracji będą też pracownicy Centrum, wolontariusze będą ich wspierać.

Stanowiska muszą być obsadzone od 7.30 do  17.30, potrzebujemy  ok. 12 osób ( zmiany 7.30-12.30-17.30)

 2. asystenci koordynatorów różnych zadań – osoby do specjalnych poruczeń, umiejące szybko i efektywnie coś załatwić, znaleźć, przekazać itp. W razie potrzeby – skserować lub wydrukować coś, zaprowadzić dokądś ważnego gościa itd., itp.  

Praca  w godz. 7.30-19.30, mogą być zmiany, czyli 7.30-13.30-19.30

Potrzebujemy ok. 20 osób.

Od wolontariuszy wymagana będzie znajomość angielskiego. Przed przystąpieniem do pracy zostaną zaznajomieni z budynkiem i organizacją konferencji.

Chętnych prosimy o zgłoszenia do dnia 19.05.11 na adres:

agata.steifer@kopernik.org.pl