Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Kolejna odsłona kampanii „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”

Kolejna odsłona kampanii „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”

50 proc. studentów ocenia, że w trakcie studiów nie zdobywa doświadczenia zawodowego istotnego z punktu widzenia wejścia na rynek pracy. Właśnie dlatego ruszyła druga odsłona kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” mającej na celu zwiększenie poziomu edukacji praktycznej młodych ludzi poprzez zachęcenie pracodawców do organizowania staży i praktyk wysokiej jakości.

Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami (PSZK) kontynuuje działania służące motywowaniu młodych ludzi do świadomego kierowania swoją karierą zawodową poprzez wybór rzetelnych programów staży i praktyk. - W celu wywołania społecznej dyskusji na temat trudnej sytuacji ludzi młodych na rynku pracy realizujemy kampanię społeczną  „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”. Skłoniły nas do tego alarmujące wyniki badania studentów, zgodnie z którymi tylko ok. 20 proc. młodych nabywa w trakcie studiów umiejętności praktyczne, a prawie 60 proc. ma obawy związane z wejściem na rynek pracy. Tymczasem, wysokiej jakości programy staży i praktyk są jednym z najskuteczniejszych narzędzi zwiększających edukację praktyczną młodych ludzi oraz ich szanse na rynku pracy - komentuje Piotr Palikowski, prezes PSZK.

Właśnie ruszyła druga odsłona kampanii, w ramach której organizatorzy pokazują jak staże i praktyki nie powinny wyglądać. Dzięki spotom internetowym, zachowanym w absurdalnej i przerysowanej formie, przedstawiają stereotypy związane ze stażami i praktykami zachęcając jednocześnie młodych ludzi do świadomego wyboru tych programów staży i praktyk, które faktycznie przyczyniają się do zwiększenia poziomu edukacji praktycznej. Najnowszy spot dostępny jest tutaj.

Kampania, która ruszyła pod koniec lutego, stanowi kolejną odsłonę Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk realizowanego przez PSZK. Pierwszy spot otwierający kampanię dostępny jest tutaj. Główne wydarzenie kampanii przewidziane na maj 2014 to impreza biegowa na dystansie 5 km, która odbędzie się w Warszawie.

Mecenasami kampanii są: Nestlé, Orange, PZU oraz Siemens. Partnerem merytorycznym kampanii są Wyższe Szkoły Bankowe, z kolei Partnerem Technologicznym – eRecruiter.

Więcej informacji na temat kampanii oraz Programu Polskich Ram Jakości Staży i Praktyk można znaleźć na stronie www.stazeipraktyki.pl oraz na profilu Programu na portalu Facebook, oraz na kanale You Tube.