Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Innowacyjni studenci poszukiwani

Innowacyjni studenci poszukiwani

„Wyskocz z ideą, wygraj staż” to hasło konkursu stażowego „Kompania innowacji” organizowanego przez Kompanię Piwowarską. Już drugi rok z rzędu lider rynku piwnego w Polsce daje szansę młodym, utalentowanym i kreatywnym ludziom na rozwój swoich kompetencji. Projekty można zgłaszać do 26 kwietnia b.r.

kompaniaKompania Innowacji” to konkurs stażowy Kompanii Piwowarskiej, którego ideą jest wspieranie innowacyjności oraz własnej inicjatywy wśród studentów, jako kompetencji szczególnie cenionych przez pracodawców.  „Już kolejny raz zapraszamy do udziału w konkursie pod hasłem INNOWACJE. Zeszłoroczne prace konkursowe zaskoczyły nas zarówno poziomem pomysłowości jak i argumentacji biznesowej, nie mówiąc już o zaangażowaniu i potencjale osób jakie udało nam się pozyskać dzięki organizacji konkursu – łącznie do współpracy w działach marketingu, HR i produkcji zaprosiliśmy aż 6 osób.” mówi Barbara Zawadzka – młodszy kierownik ds. personalnych, odpowiedzialna za organizację konkursu

Innowacyjność poszukiwana

Program stażowy Kompani Piwowarskiej skierowany jest do osób nietuzinkowych, kreatywnych i otwartych na niestandardowe rozwiązania. Jego ideą jest wyłonienie młodych talentów, które potrafią zainspirować, nie boją się kwestionowania aktualnych reguł gry rynku ale jednocześnie potrafią w sposób zdyscyplinowany i usystematyzowany wdrażać swoje pomysły.

Za 10-15 lat rynek piwa wyglądać będzie zupełnie inaczej niż dziś: można przypuszczać, że pojawią się nowe piwne marki, nowe, nieznane dotąd gatunki, nietypowe smaki czy funkcjonalne lub inteligentne opakowania. Być może za kilkanaście lat poznamy piwa, o których nikt jeszcze dziś nie słyszał. Także rosnąca rola Internetu a w szczególności możliwość dokonywania zakupów za pomocą jednego kliknięcia komputerową myszką sprawią, że będzie można zamówić zimne piwo wprost do swojego domu.” wyjaśnia Radosław Pawlak, dyrektor ds. Innowacji w Kompanii Piwowarskiej i uzasadniając innowacyjny charakter programu dodaje „proces tworzenia innowacji, przekształcający istniejące i kreujący nowe idee, a następnie wprowadzający te pomysły w życie jest ważnym narzędziem, które pozwala kształtować przyszłość.”

Jak wygrać staż

Konkurs stażowy „Kompania Innowacji” trwa od 28 lutego. Po rejestracji w konkursie na stronie www.karierawkp.pl/konkurs czekamy na rozwiązania do 26 kwietnia. Od młodych talentów, które chcą wziąć udział w programie Kompania oczekuje zaproponowania innowacyjnego rozwiązania w ramach trzech obszarów, dotyczących: analizy rynku,  marketingu oraz zarządzania ryzykiem. 

Spośród nadesłanych projektów  jury składające się z pracowników Kompanii Piwowarskiej wybierze 10 najlepszych. Autorzy najbardziej innowacyjnych pomysłów zostaną zaproszeni na finał do siedziby głównej firmy, podczas którego oraz wezmą udział w spotkaniu z ekspertami z KP.

Zwycięzca konkursu otrzyma laptopa a pozostali finaliści dyplomy oraz pakiet upominków od KP. Wszyscy uczestnicy finału wezmą dodatkowo udział w rekrutacji, w ramach której wyłonione zostaną minimum 3 osoby, które otrzymają propozycję odbycia 6 miesięcznego płatnego stażu w Kompanii Piwowarskiej. Szczegóły konkursu na stronie: www.karierawkp.pl/konkurs

Laureaci Kompanii Innowacji

W ubiegłym roku spośród wszystkich zgłoszeń wybrano dwunastu finalistów. Zwycięskim projektem - jednogłośnym werdyktem komisji - został pomysł nowej marki piwa Flow pod hasłem „Wolność to różnorodność” autorstwa Sonii Tomalak, studentki psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, która obecnie pracuje jako stażystka w dziale Innowacji Marketingowych Kompanii Piwowarskiej.

W efekcie ubiegłorocznej edycji „Kompanii Innowacji”,  6 osób zostało zaproszonych do współpracy z czego 3 znalzały stałe zatrudnienie w Kompanii Piwowarskiej. Łukasz Duda, jeden z laureatów Kompanii Innowacji tak opisuje swoje doświadczenia: „Pierwsze dni w Kompanii to totalna weryfikacja wizji stażu – specjalnie przygotowany plan stażu, a co najważniejsze w raz z pomocą opiekuna  mogłem wybrać dodatkowy zakres tematów, o które chciałbym wzbogacić moją wiedzę. W trakcie realizacji celów na każdym etapie mogłem liczyć na pomoc opiekuna jak i osób z całego działu – praktycznie  każdy  mój problem, z którym nie mogłem sobie poradzić został rozwiązany z pomocą współpracowników” .„Staż w KP to możliwość weryfikacji własnej wiedzy nabytej podczas studiów, realizacja niestandardowych projektów, satysfakcja z pracy z ulubionymi markami, ale i również możliwość współpracy z ludźmi, którzy posiadają ogromną wiedzą, którą chętnie się dzielą - to praca z ludźmi pełnymi zaangażowania, pasji oraz mnóstwem pozytywnej energii!” – dodaje Łukasz.