Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Gra o staż w DB Schenker

Gra o staż w DB Schenker

Konkurs „Grasz o staż” cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i absolwentów w całym kraju •Uczestnicy tegorocznej edycji mogą powalczyć o miesięczną praktykę w DB Schenkerinfo – nowoczesnym Centrum Obsługi Klienta w Łodzi

grasz o stazSchenker Sp. z o.o. dołączył do grona fundatorów konkursu „Grasz o staż” organizowanego przez Gazetę Wyborczą i PricewaterhouseCoopers. Jeden z laureatów odbędzie miesięczną praktykę w DB Schenkerinfo – nowoczesnym Centrum Obsługi Klienta w Łodzi.

„Do stażu w naszej firmie zachęcamy przede wszystkim absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych, logistycznych i technicznych. Na osoby zainteresowane logistyką czekają liczne wyzwania i możliwość aktywnego uczestnictwa w obsłudze klienta logistycznego. Laureatowi konkursu oferujemy pracę przy projekcie realizowanym dla Centrum Obsługi Klienta w Łodzi. Zatrudniamy w nim młody, dynamicznie rozwijający się zespół. Daje to duże możliwości dla osób, którym zależy na zdobywaniu i systematyzowaniu swoich kompetencji zawodowych. Warto podkreślić, że osoba, która odbędzie u nas staż ma szansę na stałe zatrudnienie w naszej firmie” – mówi Anna Denier, Dyrektor Centrum Obsługi Klienta Schenker Sp. z o.o.

Na uczestników konkursu o staż czekają dwa wyzwania. W pierwszym etapie muszą rozwiązać specjalne zadanie, w drugim przekonać, że warto w nich zainwestować i zaprosić do odbycia praktyki.

 „Jedną z cech naszej firmy jest otwartość na ludzi z energią i pomysłami. Zdecydowaliśmy się na udział w programie „Grasz o Staż”, ponieważ zgłaszają się do niego właśnie takie osoby – zaangażowane, dobrze wykształcone ze świeżym spojrzeniem. Myślę, że korzyści z odbycia stażu w naszej firmie będą obopólne – młoda osoba rozwinie swoje kompetencje, zetknie się z dynamicznym środowiskiem pracy, my natomiast chętnie przyjrzymy się w jaki sposób myśli o realizowanych przez nas projektach” – mówi Ilona Galińska Zastępca Dyrektora Polityki Personalnej Schenker Sp. z o.o.

Wsparcie rozwoju nauki i przedsiębiorczości poprzez współpracę z uczelniami, organizacjami studenckimi i studentami jest jednym z elementów strategii zrównoważonego rozwoju. Firma angażuje się w liczne wydarzenia na uczelniach, dzieląc się swoją wiedzą i biznesowym doświadczeniem. DB Schenker pokazuje również studentom praktyczne rozwiązania dotyczące wielu obszarów z działalności operatora logistycznego, zapraszając ich do swoich terminali i magazynów oraz organizując wakacyjne staże i praktyki studenckie.