Czwartek, 24 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Finał kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”

Finał kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”

Dobiega końca multimedialna akcja organizowana w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”. Do sieci trafił ostatni ze spotów zachęcający do aktywnej postawy zawodowej i wzięcia udziału w finałowym wydarzeniu kampanii - imprezie biegowej „Biegiem na staż”. Jak zakończyły się losy stażysty Krzysia i co wspólnego mają one z bieganiem?

Kampania społeczna „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” ma na celu zmotywowanie uczniów i studentów do świadomego kierowania swoją karierą. – Podczas kolejnych odsłon kampanii prezentujemy w prześmiewczej formie, jak nie powinien wyglądać staż czy praktyka. Szkoda tracić cenny czas na wykonywanie niekonstruktywnych zadań, dlatego apelujemy o taki wybór miejsca stażu czy praktyki, który przyniesie solidną edukację praktyczną i będzie gwarantem nabycia kompetencji istotnych z punktu widzenia pracodawców – komentuje Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, które jest organizatorem kampanii.

Finał kampanii - impreza biegowa „Biegiem na staż”, która odbędzie się 17 maja na Polu Mokotowskim ma na celu zwrócenie uwagi na problemy młodych na rynku pracy związane m.in. z niską jakością staży i praktyk. Bieg symbolizuje potrzebę aktywizacji zawodowej młodego pokolenia. Do podpisania się pod ideą nauki przez praktykę oraz wzięcia udziału w biegu zachęca ostatni z cyklu spotów zrealizowanych w ramach kampanii. Spot dostępny jest tutaj.

Organizatorem kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” jest Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami. Mecenasami kampanii są: Nestlé, Orange, PZU oraz Siemens. Partnerem merytorycznym kampanii są Wyższe Szkoły Bankowe, z kolei Partnerem Technologicznym – eRecruiter. Więcej informacji na temat kampanii oraz biegu można znaleźć na stronie www.stazeipraktyki.pl, na portalu Facebook, oraz na kanale You Tube. Rejestracji na bieg można dokonać tutaj.