Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Festiwal Wolontariatu, czyli eksplozja pozytywnej energii

Festiwal Wolontariatu, czyli eksplozja pozytywnej energii

Już po raz drugi osoby zarządzające pracą wolontariuszy spotkają się w jednym miejscu, by uczyć się od siebie i dzielić wiedzą. Festiwal Wolontariatu startuje juz 10 czerwca br. i jest jedną z części obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu wraz Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim zapraszają do udziału w drugiej edycji Festiwalu Wolontariatu który odbędzie się w dniach 10 – 12 czerwca 2011 roku w Warszawie.

Organizatorzy pragną, aby w Festiwalu wzięli udział koordynatorzy organizacji pozarządowych, liderzy grup, osoby organizujące na co dzień pracę wolontariuszy, ludzie biznesu realizujący programy wolontariatu pracowniczego oraz przedstawiciele placówek publicznych z całej Polski, którzy chcą rozpocząć współpracę z wolontariuszami.
 
Festiwal Wolontariatu jest odpowiedzią na potrzeby i wyzwania społeczeństwa obywatelskiego. Z uwagi na fakt, że potencjał wolontariatu nie jest w pełni wykorzystywany, chcemy przygotować projekt obfitujący w działania społeczne, warsztaty, szkolenia, spotkania liderów organizacji pozarządowych z całej Polski, umożliwiając im wymianę dobrych praktyk i transfer wiedzy z zakresu wolontariatu.
 
Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu nowatorskich działań wolontarystycznych prowadzonych w instytucjach publicznych i organizacjach pozarządowych. Dowiedzą się o ciekawych projektach społecznych realizowanych m.in. przez muzeum, organizacje zajmujące się wolontariatem sportowym, a także organizacje wspierające młodzież. Nabędą także umiejętności z zakresu współpracy NGO z sektorem biznesu, a także poznają narzędzia do efektywniejszego zarządzania wolontariuszami.
Uczestnicy będą mieli także szansę podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, ponieważ wybrane organizacje, instytucje będą miały możliwość poprowadzenia autorskich warsztatów dla wszystkich uczestników Festiwalu.
 
Podczas wizyty studyjnej uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem warszawskich organizacji pozarządowych. Ponadto, jako wolontariusze wezmą udział w Akcji Społecznej działając na rzecz społeczności lokalnych.
Dodatkowym wydarzeniem tegorocznego Festiwalu będzie Mazowiecki Dzień Wolontariatu organizowany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie wraz ze Stowarzyszeniem „Na Całe Życie” podczas którego uczestnicy wezmą udział m.in. w targowisku wolontariatu gdzie mazowieckie organizacje pozarządowe będą miały okazje zaprezentować swój dorobek.
Część szkoleniowa, warsztatowa, odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy Placu Bankowym, Akcje Społeczne m.in. w Muzeum Powstania Warszawskiego i Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, a spotkania integracyjne m.in. w siedzibie UEFA 2012.
 
Organizatorzy zapewniają uczestnikom dowóz do miejsc, w których zaplanowane są powyższe wydarzenia. Ponadto uczestnikom zagwarantowane są bezpłatne materiały szkoleniowe, wyżywienie, a dla osób spoza Warszawy bezpłatny nocleg.
 
Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.
 
Festiwal Wolontariatu objęty jest Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej.
 
Partnerem projektu jest Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.
 
Rekrutacja uczestników została przedłużona. Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2011 roku.
 
Więcej informacji o Festiwalu oraz rejestracja uczestników dostępna jest w serwisie internetowym www.festiwalwolontariatu.pl
 
 
Koordynatorem Festiwalu Wolontariatu jest Katarzyna Winiewska
tel. (22) 635 27 73 wew. 23