Piątek, 2 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Czy przedsiębiorczość może być społeczna? Wolontariat w FISE

Czy przedsiębiorczość może być społeczna? Wolontariat w FISE

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) poszukuje wśród studentów SGH, osób które chciałyby wesprzeć działania fundacji w projektach związanych z przedsiębiorczością społeczną, zatrudnieniem i rynkiem pracy.

Studentów zainteresowanych kwestiami biznesowymi zapraszamy do współpracy w procesie tworzenia podmiotów ekonomii społecznej. U nas zobaczycie jak przebiega proces tworzenia przedsiębiorstwa społecznego – czyli podmiotu, którego zadaniem jest łączenie celów społecznych z wypracowywaniem zysku finansowego. Poprosimy was o pomoc w rozpoznaniu otoczenia biznesowego pod planowaną działalność gospodarczą poszczególnych projektów, pracy nad biznesplanami oraz o asystowanie zarówno organizacjom pozarządowym pracującym nad rozwojem działalności gospodarczej, jak i osobom bezrobotnym lub niepełnosprawnym przygotowującym się do założenia spółdzielni socjalnej.

Studentów o zacięciu teoretycznym i publicystycznym zapraszamy do współpracy w przygotowywaniu tekstów i analiz dot. ekonomii społecznej i rynku pracy dla naszych portali. U nas dowiecie się czym są systemy mikropożyczkowe, obligacje społeczne, etyczna bankowość i inwestycje społeczne. Ponadto nauczycie się jak właściwie konstruować i redagować teksty prasowe, aby były atrakcyjne dla czytelników. My natomiast chętnie skorzystamy z waszej wiedzy ekonomicznej i gospodarczej.

Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych od ponad 20 lat pracuje w obszarze przedsiębiorczości i rynku pracy. Od kilku lat realizujemy projekty związane ze wsparciem sektora ekonomii społecznej w Polsce i zakładaniem przedsiębiorstw przez osoby wykluczone z rynku pracy, gdzie część zysku przeznaczana jest np. na dalszą rehabilitację społeczną i zawodową tych osób. Pomagamy też organizacjom pozarządowym w uruchamianiu działalności gospodarczej. Prowadzimy portale branżowe: Ekonomiaspoleczna.pl i Bezrobocie.org.pl. Współpracujemy z biznesem i administracją publiczną.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: wolontariat@fise.org.pl.

Oferujemy własne stanowisko pracy, program pracy dostosowany do waszych potrzeb oraz udział w szkoleniach (w miarę możliwości fundacji).