Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Biegiem na staż!

Biegiem na staż!

Ruszyły zapisy do imprezy biegowej „Biegiem na staż” realizowanej w ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”. Bieg na dystansie 5 km odbędzie się 17 maja 2014 r. na Polu Mokotowskim w Warszawie. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 11. Rejestracji na bieg można dokonać na stronie stazeipraktyki.pl.

„Biegiem na staż” to punkt kulminacyjny kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!”, której celem jest zmotywowanie ludzi młodych do uczestnictwa w rzetelnych programach staży i praktyk stanowiących najlepszą formę edukacji praktycznej oraz zachęcenie pracodawców do realizowania staży i praktyk o wysokiej jakości. – Bieg symbolizuje potrzebę aktywizacji zawodowej uczniów i studentów. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby, które wspierają ideę nauki poprzez praktykę – mówi Piotr Palikowski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, które jest organizatorem wydarzenia.

Każdy z uczestników biegu otrzyma na mecie pamiątkowy medal, natomiast laureaci pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji kobiet oraz mężczyzn – statuetki. Rejestracja na bieg odbywa się drogą internetową za pośrednictwem strony www.stazeipraktyki.pl. Termin zgłoszeń upływa 9 maja 2014 r. Wszystkich uczestników obowiązuje opłata wpisowa w symbolicznej wysokości 30 zł. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w dniu biegu w biurze zawodów od godziny 8 do 10.30.

W ramach kampanii społecznej „Staż. Sprawdź, zanim pójdziesz!” realizowanych jest szereg działań w Internecie, w tym cykl spotów prezentujących niekonstruktywne zadania zlecane stażystom i praktykantom przedstawione w przerysowanej, prześmiewczej formie. Mecenasami kampanii są: Nestlé, Orange, PZU oraz Siemens. Partnerem merytorycznym kampanii są Wyższe Szkoły Bankowe, z kolei Partnerem Technologicznym – eRecruiter.

Informacje na temat biegu oraz kampanii można znaleźć na stronie www.stazeipraktyki.pl, na profilu Programu na portalu Facebook, oraz w wydarzeniu na portalu Facebook.