Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / Akademia Młodych Dyplomatów

Akademia Młodych Dyplomatów

Europejska Akademia Dyplomacji ogłasza nabór studentów do IX edycji rocznego programu dyplomatycznego.
Rok akademicki 2012/2013
Promocja im. Jana Karskiego

ZAPISY JUŻ TRWAJĄ!
 
 
Wykład inauguracyjny wygłosi
 

Senator Richard Lugar

 
Najdłużej urzędujący republikański członek Senatu Stanów Zjednoczonych,
orędownik wstąpienia Polski do NATO.


Akademia Młodych Dyplomatów (AMD) to pierwszy w Polsce i unikatowy program dyplomatyczny przygotowujący studentów ostatnich lat studiów oraz młodych absolwentów do rekrutacji do polskiej służby zagranicznej, instytucji europejskich i organizacji międzynarodowych.

Poprzez autorską metodę, będącą połączeniem teorii z praktyką oraz najwyższą jakość nauczania, wyjątkowy profil studentów i otwartość na współpracę, od 2004 roku AMD kształci przyszłych liderów życia społeczno – politycznego. Dotychczas program AMD ukończyło ponad 1600 osób. Wśród nich jest wielu obecnych pracowników instytucji Unii Europejskiej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz organizacji międzynarodowych.
 
Program AMD składa się z comiesięcznych weekendowych zjazdów odbywających się w Warszawie, w trakcie których studenci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych specjalistów z dziedziny stosunków międzynarodowych i dyplomacji. Stałym elementem programu jest dodatkowo sesja wyjazdowa do jednego z miast w Polsce. W trakcie każdego ze zjazdów odbywają się Dni Narodowe, obejmujące spotkania z ambasadorami akredytowanymi w Polsce.  Studenci programu oraz absolwenci poprzednich edycji mają także możliwość brania udziału w wizytach studyjnych organizowanych w instytucjach administracji państwowej oraz w ambasadach państw akredytowanych w Polsce.

Do najważniejszych tematów omawianych w ramach Akademii należą:
  • Praca w służbie zagranicznej RP
  • Praca w polskiej służbie cywilnej
  • Kariera w instytucjach Unii Europejskiej i organizacjach międzynarodowych
  • Protokół dyplomatyczny, savoir-vivre, wystąpienia publiczne, efektywne przywództwo
  • Najważniejsze wyzwania polskiej polityki zagranicznej oraz promocja Polski zagranicą
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne państwa

     

Wykłady w AMD prowadzą politycy oraz urzędnicy najwyższego szczebla służby zagranicznej i cywilnej, jak również osobistości ze świata kultury, nauki i biznesu. Zajęcia praktyczne w Akademii prowadzą młodzi pracownicy polskiej służby zagranicznej, służby cywilnej i funkcjonariusze instytucji unijnych.
 
Terminy aplikacji do AMD:
 
nabór rozpocznie się 1 września i będzie trwał do 31 października 2012 r., zaś wyniki rekrutacji naboru będą znane do 7 listopada 2012 r.


Serdecznie zapraszamy!
 


Więcej informacji o Akademii Młodych Dyplomatów oraz aplikacja zgłoszeniowa na stronie:
www.diplomats.pl