Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Praktyki i staże / „Europa w walizce – nabór uczestników”

„Europa w walizce – nabór uczestników”

Do udziału w wyjazdach do krajów wschodnich Polska Fundacja im. Roberta Schumana szuka studentów, działaczy organizacji pozarządowych, samorządu i instytucji publicznych, mediów lub biznesu (pomiędzy 20 a 30 rokiem życia), którzy:

  • szeroko interesują się tematyką europejską i instytucjami Unii Europejskiej oraz unijnymi stosunkami z krajami wschodnimi,
  • pragną głębiej poznać się z naszymi wschodnimi sąsiadami, chętnie podzielą się doświadczeniami z rówieśnikami na Ukrainie, w Mołdawii i innych krajach wschodnich,
  • mają doświadczenie w przekazywaniu wiedzy o Europie,
  • biegle mówią po angielsku,
  • są gotowi zaangażować się w taki projekt w ramach wolontariatu.

Znajomość rosyjskiego lub innych języków wschodnich nie jest konieczna, ale oczywiście będzie zaletą.

Oferujemy

  • wyjątkową możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym zespole,
  • współpracę z organizacjami pozarządowymi z Niemiec, Polski i krajów wschodnich,
  • potwierdzenie i referencje udziału w projekcie.

Wyjazdy

Każdy uczestnik bierze udział w jednym, kilkudniowym wyjeździe w maju i czerwcu 2013 roku. W ramach przygotowania do podróży wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na seminarium przygotowawcze do Berlina, które odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2013 roku.

W listopadzie 2013 roku spotkamy się znowu w Warszawie na seminarium ewaluacyjnym podsumowującym cały projekt. Udział w obu wyżej wymienionych seminariach jest obowiązkowy dla wszystkich uczestników!

Organizatorzy projektu

Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Akademia Europejska w Berlinie, Fundacja Roberta Boscha, Fundacja Konrada Adenauera, Fundacja im. Hannsa Seidela oraz Fundacja im. Friedricha Naumanna.

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową do koordynatora projektu Gerta Röhrborna, na adres mailowy g.roehrborn@schuman.org.pl lub telefonicznie 22-621 21 61.

Zgłoszenie powinno zawierać CV (Europass) wraz z zdjęciem oraz list motywacyjny (oba dokumenty w języku angielskim; list motywacyjny maks. 1 strona A4 ). Dla studentów polskich uniwersytetów ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń przedłużymy do: 19 lutego 2013 roku (wtorek). Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami. Więcej informacji o projekcie znajduje się na http://schuman.pl/europa-w-walizce-359 i http://europeinasuitcase.eu.