Sobota, 24 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Prognozowanie ryzyka płynności w globalnym banku

Prognozowanie ryzyka płynności w globalnym banku

We wtorek 19 marca o godz. 13:30 w sali 152G eksperci Standard Chartered, jednego z wiodących globalnych bankow, opowiedzą o tym, jak prognozowanie ryzyka płynności jest przeprowadzane w tej instytucji finansowej.

Wymagania regulatorów sektora bankowego w zakresie zarządzania ryzykiem płynności i stopy procentowej ewoluują w szybkim tempie. Aby sprostać tym wymaganiom, a jednocześnie spełniać potrzeby klientów, Standard Chartered nieustannie wdraża rozwiązania służące optymalizacji bilansu banku. Dynamicznie zmieniające się warunki na rynkach finansowych, postęp technologiczny i rosnąca konkurencja ze strony nowych graczy sprawiają, że stosowane przez bank rozwiązania muszą umożliwiać precyzyjne prognozowanie i szybkie reagowanie. Standard Chartered od wielu już lat rozbudowuje swój globalny zespół specjalistów odpowiedzialny za optymalizacjębilansu. Tworzą go eksperci o zróżnicowanych kompetencjach, zarówno informatycznych i analitycznych, jak i z obszaru zarządzania ryzykiem, projektowania systemów oraz zarządzania projektami. Główny trzonu tego zespołu (Treasury Modelling Hub) jest właśnie przenoszony do Warszawy, w związku z czym bank prowadzi szereg projektów rekrutacyjnych. O szczegółach po wykładzie opowiedzą pracownicy Standard Chartered. Zapraszamy do udziału i dyskusji!

Aby zapisać się na wykład, należy wysłać e-mail na adres gbs.poland@sc.com, podając swoje imię i nazwisko.

Wykład (w języku angielskim) poprowadzi Sebastian Skowroński, dyrektor zarządzający Grupy Standard Chartered odpowiedzialny za obszar modelowania i platform w globalnym Pionie Skarbu, który od 11 lat jest pracownikiem tej instytucji finansowej. Zanim dołączył do zespołu Standard Chartered pracował w innych globalnych bankach w Europie i Azji. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje wdrażanie strategicznych projektów w obszarze płynności, tworzenie metodologii zarządzania ryzykiem bilansowym i modelowanie behawioralne oraz funkcjonalne projektowanie platform do zarządzania aktywami i pasywami banku. Współtworzył i współrowadził 6-miesięczny kurs poświęcony zarządzaniu aktywami i pasywami banku na Uniwersytecie Singapurskim. Jest absolwentem studiów MBA w Chicago Booth School of Business oraz studiów magisterskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jest certyfikowanym ekspertem w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym (FRM).

Po wykładzie zapraszamy na poczęstunek w okolicach sali 152G.

O Standard Chartered

Jest jedną z największych międzynarodowych instytucji bankowych z ponad 150-letnią historią działalności na najbardziej dynamicznych rynkach świata. Celem firmy jest wspieranie rozwoju biznesu i dobrobytu z wykorzystaniem unikalnej różnorodności, dziedzictwa i wartości, które wyraża zobowiązanie marki Standard Chartered, „Here for good”. Firma działa na ponad 60 rynkach, zatrudniając przeszło 86 tys. pracowników pochodzących ze 125 krajów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://www.sc.com/pl