Niedziela, 20 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Poradnik Kariery 2018/2019 już dostępny!

Poradnik Kariery 2018/2019 już dostępny!

Po raz drugi ukazał się Poradnik Kariery - przygotowana specjalnie z myślą o studentkach i studentach SGH publikacja, która ma wesprzeć i zainspirować do aktywnego kreowania własnej drogi zawodowej. Publikacja z jednej strony przedstawia możliwe ścieżki kariery i rozwoju, z drugiej zaś zachęca do autorefleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jaka praca przyniesie nam radość i satysfakcję.

W tegorocznej edycji przeczytać można m.in. o kompetencjach przyszłości, o zaletach aktywności sportowej, zaangażowania wolontariackiego oraz dowiedzieć się, jak dobrze wykorzystać LinkedIn czy jak zostać CFO. Ponadto przyjrzeć się można pracy w sektorze publicznym i branży finansowej,  zaznajomić z agile, ale też zastanowić nad znaczeniem przestrzeni, w której odbywa się praca.
Tak jak i w poprzednim roku, w Poradniku znaleźć można również kompendium informacji o uczelnianych inicjatywach pomagających studentom w zarządzaniu własną ścieżką rozwoju. Wśród nich wymienić można np. doradztwo kariery (Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami) bądź wsparcie osób zainteresowanych własnymi przedsiębiorstwami czy start-upami (Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii).

Nowy akcent w Poradniku stanowią Absolwenckie Inspiracje, w ramach których absolwenci i absolwentki SGH dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z szeroko rozumianą karierą i rozwojem zawodowym.

Poradnik Kariery jest dostępny na stronie www.sgh.waw.pl/poradnik-kariery - znajdziecie tam zarówno tegoroczną, jak i poprzednię jego edycję.

16 października premierze najnowszej edycji Poradnika towarzyszyło specjalne wydarzenie w Auli Spadochronowej. Pod hasłem Nabierz wiatru w żagle z Poradnikiem Kariery! studenci SGH mogli spotkać się z wybranymi firmami, które prezentują się w publikacji, jak również z podmiotami uczelnianymi w różny sposób wspierającymi szeroko rozumiany rozwój kariery. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

W premierze Poradnika udział wzięły firmy z Klubu Partnerów SGH: Deloitte, EY, KPMG, PKO BP, PwC, Santander Bank Polska oraz firmy: Simon-Kucher&Partners, Mac Auditor, DSV – Global Transport and Logistics, jak również Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami wraz z uczelnianymi doradcami kariery, Centrum Współpracy z Biznesem, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, a także Klub Uczelniany AZS SGH.