Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Planowanie kariery / Rozpocznij swoją karierę już na początku studiów. Aplikuj do programu WEX!

Rozpocznij swoją karierę już na początku studiów. Aplikuj do programu WEX!

Firma PwC po raz czwarty zaprasza studentów I i II roku studiów licencjackich bądź inżynierskich do aplikowania do Programu WEX. Programu płatnych, wakacyjnych praktyk w 6 biurach w Polsce we wszystkich działach. Przyjmowanie aplikacji rozpoczęło się 17 lutego 2014 r.

Program WEX to program płatnych, wakacyjnych praktyk skierowany do najmłodszych studentów wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Bardzo często studenci na początku swojej nauki nie wiedzą jaką wybrać specjalizację, w którym kierunku się rozwijać, jak pokierować swoją karierą. PwC wychodzi naprzeciw takim osobom organizując dla nich program wakacyjnych praktyk. – mówi Wioletta Wierzbowska, Młodszy Menedżer ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy  – Zależy nam, aby studentom na I i II roku studiów pokazać jak wygląda praca w konsultingu aby ich przyszłe wybory były bardziej świadome, co często procentuje nawiązaniem współpracy po ukończeniu studiów przez naszych „WEXowych” praktykantów. – podkreśla.

Do udziału w programie firma PwC zaprasza najmłodszych studentów niezależnie od kierunku studiów. Specyfika pracy w tej firmie i tej branży pokazuje, że najważniejsze są zdolności analityczne, bardzo dobra znajomość języka angielskiego oraz motywacja do pracy w dużej organizacji.

Przyjmowanie zgłoszeń do programu  rozpoczęło się 17 lutego i potrwa do 14 marca. Proces rekrutacji jest standardowy i składa się z 3 etapów:

  • Aplikowania poprzez stronę internetową (wypełnienie kwestionariusza, załączenie CV oraz rozwiązanie testów on-line: numerycznego oraz analitycznego myślenia).
  •  Rozwiązania pisemnego  testu z języka angielskiego w jednym z biur PwC.
  • Udziału w Assessment Center.

Rekrutację do programu WEX wspominam pozytywnie. Nigdy wcześniej nie byłam na żadnej rekrutacji i na początku miałam obawy czy poradzę sobie i czy nie wypadnę blado przy innych uczestnikach. Okazało się,  dla większości osób udział w Assessment Center  jest nowym doświadczeniem, przez co wszyscy zaczynamy z tego samego poziomu – wspomina Ania Pawelec, ubiegłoroczna praktykanta Programu WEX obecnie kontynuująca współpracę w PwC w dziale Tax Management and Accounting Services.

Czy warto? Go for it – radzi po prostu Rafał Borgosz, ubiegłoroczny praktykant.  Jeśli nie przekonasz się o czymś na własnej skórze to nikt nie opowie Ci tego na tyle dobrze, byś mógł wyrobić sobie niezależną opinię.

Więcej informacji na temat Programu WEX jest dostępnych na www.pwc.pl/kariera. Odwieź również profil PwC na Facebooku:

Zobacz film podsumowujący ubiegłoroczną edycję Programu WEX:

 

Masz pytania, napisz do Zespołu Rekrutacji na adres: kariera@pl.pwc.com