Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Planowanie kariery / Kariera Kobiet.eu – wzbij się wyżej!

Kariera Kobiet.eu – wzbij się wyżej!

„Kobieta we współczesnym świecie i w biznesie” to projekt realizowany przez Fundację Centrum Promocji Kobiet, przy współpracy z firma Boeing. To efekt naszych obserwacji, lektur, praktyki pracy z naszymi klientkami doradztwa zawodowego i poradnictwa psychologicznego. Współpracy z badaczami i naukowcami z dziedziny socjologii, biznesu, demografii i psychologii, wymiany obserwacji z organizacjami zajmującymi się tematyką zbliżoną do naszej – czyli tymi wszystkimi, którzy w bardzo szerokim ujęciu zajmują się tematyką kobiet na rynku pracy.

Polskie ustawodawstwo raczej nie dyskryminuje kobiet.  A mimo to twarde dane liczbowe pokazują, że  choć statystycznie lepiej  wykształcone,  kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, słabiej awansują, gorzej wypadają w rankingu  twórców patentowych, a pod ich nowatorskimi pomysłami podpisuje się nierzadko ktoś inny.

Co leży u podłoża tego zjawiska? A może klucz do rozwiązania tej zagadki  tkwi w nas samych? Otóż nasuwa się wniosek, że jeśli nie krzywdzące ustawodawstwo, to może uwarunkowania  kulturowe, oczekiwania otoczenia, wzorce wpajane nam od dzieciństwa „dziewczynce nie wypada… chłopiec powinien być..”, modele ról i związanych z  nimi zachowań determinują nasze  postawy. Podświadomie się z nimi utożsamiamy, często ze szkodą dla siebie, swojego rozwoju i dobrobytu, poczucia pewności siebie, śmiałego zdobywania należnej nam z racji  wiedzy i doświadczenia.

Strona projektu www.karierakobiet.eu to nasze  narzędzie wspierające rozwój kariery, których wiele kobiet poszukuje. Rozwijamy je na różne sposoby w ”Narzędziowni”.

Zapraszamy do skorzystania z narzędzi w postaci testu i szkolenia internetowego oraz materiałów uzupełniających
w obszarach, które został opracowane podczas realizacji projektu „Kobieta we współczesnym świecie
i biznesie”.

Moje Cele http://karierakobiet.eu/moje-cele.html

Moje Relacje http://karierakobiet.eu/moje-relacje1.html

Moje Komunikaty http://karierakobiet.eu/moje-komunikaty1.html

 

Naszemu Projektowi przyświeca motto „WZBIJ SIĘ WYŻEJ!”.

I tego właśnie życzymy wszystkim wspaniałym Kobietom, z którymi miałyśmy i będziemy mieć zaszczyt pracować w ramach niniejszego programu.

Zespół realizatorski projektu : Fundacja Centrum Promocji Kobiet

kariera kobiet