Czwartek, 24 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Rankingi i raporty / Kim jest współczesny księgowy?

Kim jest współczesny księgowy?

Zapowiadana przez Ministerstwo Sprawiedliwości druga transza deregulacji ma objąć zawody finansowe, w tym usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Księgowi staną przed kolejnym wyzwaniem. Pracując w branży, w którą od zawsze wpisane były zmiany: prawne, technologiczne, powinni już sobie wyrobić umiejętność błyskawicznej adaptacji do zmieniającego się otoczenia.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Zadaliśmy szereg pytań związanych z wykonywaniem zawodu księgowego: od znajomości oprogramowania biznesowego i języków obcych, po aspiracje zawodowe. Zapytaliśmy m.in. o osławioną już deregulację zawodu księgowego. Głosy jak zwykle są podzielone. Mimo to, jedno ze stanowisk zdecydowanie przeważa. Które? 

Odpowiedź znajdą Państwo w Raporcie. Nie poprzestaliśmy na tematach stricte zawodowych. Sięgnęliśmy głębiej, by znaleźć odpowiedź na pytanie, kim we własnych oczach jest współczesny księgowy? Ile jest w nim z pasjonata odkrywającego po godzinach świat obrazów, dźwięków, zapachów i smaków? Ile z konesera tego, co piękne i nieuchwytne? A ile z jaskiniowca zamkniętego w szarej szufladzie szablonowego myślenia? Rzuciliśmy im więc wyzwanie zmierzenia się ze stereotypem ich zawodu. Czy wyszli z niego obronną ręką? Oceńcie Państwo sami.

Treść całego raportu można znaleźć na stronie: ksiegowiprzyszlosci.pl