Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Katalogi i przewodniki / Wyciśnij studia jak cytrynę! Bezpłatny magazyn „Czas na Studia”

Wyciśnij studia jak cytrynę! Bezpłatny magazyn „Czas na Studia”

W Sieci pojawiła się najnowsza edycja e-magazynu „Czas na Studia”, skierowanego do przyszłych oraz świeżo upieczonych studentów. Magazyn dostępny jest w całości bezpłatnie i bez konieczności logowania, na stronie www.czasnastudia.eu.

Nowy numer otwiera tekst będący swoistą instrukcją obsługi studiów. To obszerny zbiór porad dla studentów pierwszego roku: począwszy od studenckiego ABC, czyli podpowiedzi, jak radzić sobie w gąszczu uczelnianych zawiłości, aż po praktyczne porady dotyczące planowania osobistej ścieżki rozwoju i przyszłej kariery.

Pracodawcy najchętniej zatrudniają osoby mogące pochwalić się już konkretnym doświadczeniem, dlatego znaczną część nowego wydania poświęcono tematyce zdobywania doświadczenia już na studiach. Omówione zostały różne dostępne formy aktywności pozanaukowej – m.in.  praca w wolontariacie i w organizacjach studenckich.

Sporo miejsca poświęcono także stażom i praktykom studenckim. Na łamach magazynu  specjaliści z firm rekrutacyjnych doradzają, jak wybrać odpowiedni dla siebie staż i co zrobić, by dobrze ten okres wykorzystać, a także jakie są zasady zatrudniania studentów. I co tak naprawdę stażysta będzie robić oraz co zyska uczestnicząc w stażu czy praktyce.

Wyjazd na studia często wiąże się z rozpoczęciem samodzielnego życia, przeprowadzką do obcego miasta i rzuceniem człowieka na głęboką wodę. Pomocne okazać się mogą praktyczne wskazówki dotyczące wynajmu mieszkania, poszukiwania pracy czy nawet... kuchni na studencką kieszeń.

W nowym „Czasie na Studia” nie zabrakło również lżejszych tekstów, bo przecież studia to nie tylko nauka i praca. Znalazł się tu m.in. tekst o „szalonych” profesorach, najdziwniejszych kierunkach studiów oraz sile przyjaźni, która pomaga przetrwać najtrudniejsze momenty w życiu studenta.

Autorzy magazynu radzą, by wykorzystać studia pod każdym względem i... po prostu wycisnąć je jak cytrynę. Wydawcą „Czasu na Studia” jest Wydawnictwo TELBIT, od 17 lat specjalizujące się m.in. w informacji edukacyjnej.

Magazyn można otworzyć na stronie http://www.czasnastudia.eu w formacie issuu. Na stronie dostępny jest również plik PDF do pobrania.


Zapraszamy do lektury!