Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Katalogi i przewodniki / „Podręcznik e-wolontariatu” dostępny w wersji elektronicznej !

„Podręcznik e-wolontariatu” dostępny w wersji elektronicznej !

Czym e-wolontariat różni się od wolontariatu tradycyjnego? W jaki sposób nowe technologie mogą pomóc w realizacji ważnych społecznie działań? Jak efektywnie współpracować ze społecznościami internetowymi? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w pierwszym w Polsce „Podręczniku e-wolontariatu”!

„Podręcznik e-wolontariatu” to praktyczny przewodnik, który w prosty sposób objaśnia tajniki współpracy z wolontariuszami wykonującymi zadania zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Taki sposób współpracy przyda się szczególnie tym organizacjom, które nie mają możliwości przyjęcia do siebie tradycyjnych wolontariuszy lub tych, które pragną rozszerzyć zasięg swoich działań. Istnieje mnóstwo aktywności, które mogą być wykonywane za pośrednictwem sieci: od tłumaczenia dokumentów, przez tworzenie multimediów, po prowadzenie kampanii społecznych w mediach społecznościowych. Warto wykorzystać możliwości stwarzane przez Sieć! Dzięki „Podręcznikowi” przekonacie się, że nie musi to być trudne. Wręcz przeciwnie – może znacznie ułatwić zarówno codzienną pracę organizacji, jak i pracę przy konkretnym projekcie społecznym.

Podręcznik został podzielony na 5 części:

  • ·CZĘŚĆ I. E-WOLONTARIUSZE W TWOJEJ ORGANIZACJI W jakich codziennych zadaniach e-wolontariusze mogą wesprzeć organizację pozarządową? Jak ich do tego zachęcić? Jakich narzędzi używać w komunikacji z nimi?
  • ·CZĘŚĆ II: TWÓJ PROJEKT E-WOLONTARIACKI Na co zwrócić uwagę, podczas tworzenia projektu e-wolontarackiego, np. e-learningu, lub platformy samopomocowej?
  • ·CZĘŚĆ III: E-WOLONTARIAT PRACOWNICZY. W jaki sposób pracownicy mogą włączyć się w e-wolontariat?
  • ·CZĘŚĆ IV: BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE. Jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo współpracy on-line?
  • ·CZĘŚĆ V: PRZYDATNE NARZĘDZIA. Spis programów, aplikacji i narzędzi przydatnych we współpracy z e-wolontariuszami.

 

„Podręcznik e-wolontariatu” dostępny jest bezpłatnie pod adresem:

www.e-wolontariat.pl

 Życzymy owocnej lektury!