Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Inne serwisy / Startuje Inkubator Ecommerce dla Studentów - załóż sklep za darmo

Startuje Inkubator Ecommerce dla Studentów - załóż sklep za darmo

Startuje Shoplo Ecommerce Inkubator - projekt, w ramach którego każdy student może zacząć sprzedawać w sieci. W ramach Inkubatora młodzi przedsiębiorcy mogą otrzymać wsparcie o wartości aż 6000zł, aby wystartować z własnym sklepem internetowym.

Wystarczy ciekawy pomysł i chęć do działania - Shoplo.com ze swojej strony gwarantuje udostępnienie narzędzia do sprzedaży online, wsparcie techniczne, pomoc w marketingu oraz szkolenia i materiały edukacyjne.

Odpowiedź na potrzeby rynku

Inkubator Ecommerce Shoplo ma być odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku ehandlu. Jak pokazuje praktyka, coraz więcej biznesów rozwijanych jest przez młodych ludzi, którym nie brakuje ciekawych pomysłów i zapału do działania. Jak mówi Agnieszka Lekszycka, Marketing Manager Shoplo.com, Widzimy, że zdecydowana większość naszych klientów to osoby zupełnie początkujące, którym brak wiedzy i kapitału na start. Wiele z nich ma jednak ciekawe pomysły, a często nawet i gotowy produkt czy koncepcję marki. Nie chcemy, aby ze względu na brak budżetu oraz know-how tak interesujące biznesy przepadły, dlatego przygotowaliśmy dla nich wsparcie finansowe i edukacyjne, aby mogli zacząć sprzedawać w sieci.

O jakim wsparciu mowa? W ramach Inkubatora, marki mogą za darmo otworzyć sklep na Shoplo - otrzymują nie tylko narzędzia do stworzenia strony, ale też piękne szablony, gotowe aplikacje, integracje do wielokanałowej sprzedaży, domenę, hosting i wsparcie techniczne. Poza pomocą w uruchomieniu sklepu, Shoplo zapewnia także wsparcie w generowaniu sprzedaży i ruchu w sklepie, promując beneficjentów Inkubatora w Shoplo Market oraz przekazując im pakiet zniżek na marketing i reklamę. Platforma dokłada także wielu starań, aby e-przedsiębiorcy mogli się szybko rozwijać - każdy z nich może liczyć na uczestnictwo w darmowych szkoleniach, webinarach i kursach mailowych, aby szybko zdobyć niezbędną wiedzę nt. ecommerce.

Promowanie przedsiębiorczości

Wprowadzenie Inkubatora Ecommerce przez Shoplo.com to kolejny krok platformy w kierunku wspierania przedsiębiorczości. Jeszcze w listopadzie 2014 roku, Shoplo uruchomiło Akademię Ecommerce - darmowe centrum wiedzy o sprzedaży internetowej, w którym dostarcza setki artykułów, video-porad, ebooki, infografiki i szkolenia na najważniejsze tematy związane z prowadzeniem e-sklepu. To doskonała baza wiedzy dla wszystkich studentów, którzy chcą rozwijać się pod kątem ecommerce.

Dlaczego platforma tak wiele uwagi poświęca wspieraniu przedsiębiorczości wśród studentów? Rynek pracy pokazuje, że młodzi ludzie coraz chętniej idą w kierunku własnej działalności. Rezygnują z pracy na etat w korporacjach, chcąc "być na swoim" i realizować swoje pasje. Takie osoby potrzebują wsparcia na starcie, a my chcemy im tego wsparcia udzielić - wyjaśnia Lekszycka.

Inkubator Ecommerce Shoplo to świetny dowód na to, że realizowanie własnych marzeń może być proste. Wystarczy tylko pomysł i chęć do działania, a sukces pozostaje w zasięgu ręki. Sama procedura dołączenia do Inkubatora jest wyjątkowo prosta - wystarczy aplikować na stronie http://www.shoplo.com/pl/lp/inkubator odpowiadając na kilka pytań dot. planowanego biznesu. Następnie, na bazie udzielonych informacji, eksperci Inkubatora wyłaniają pomysły z największym potencjałem i przydzielają im dostosowaną do ich potrzeb wysokość dofinansowania.

Pomysłodawcy Inkubatora liczą, że dzięki inicjatywie uda im się wesprzeć najbardziej obiecujące polskie marki. Projekt skierowany jest do osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę w e-biznesie, zwłaszcza w branży Fashion oraz Do It Yourself.