Piątek, 2 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Linkownia / Inne serwisy / Portal poświęcony uznawaniu kwalifikacji zawodowych w Niemczech

Portal poświęcony uznawaniu kwalifikacji zawodowych w Niemczech

Nowy portal ma pomóc wszystkim, którzy chcą pracować w Niemczech.

Zapraszamy  zainteresowanych rozpoczęciem pracy w Niemczech do korzystania z portalu www.uznanie-kwalifikacji-w-niemczech.pl, gdzie znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące pracy w Republice Federalnej Niemiec.

Według danych Federalnej Agencji Pracy w 2013 roku w Niemczech pracę podjęło ponad 36 000 Polaków, a ponad 213 000 było aktywnych zawodowo na niemieckim rynku pracy. To prawie pięć razy więcej niż pięć lat temu.

Osoby, decydujące się na podjęcie pracy w Niemczech, na stronie www.uznanie-kwalifikacji-w-niemczech.pl mogą sprawdzić czy potrzebują oficjalnego uznania posiadanych dyplomów i certyfikatów. W przypadku niektórych zawodów, takich jak lekarz, nauczyciel czy pielęgniarka jest to niezbędne, przy innych zaś może to zdecydowanie zwiększyć szansę na znalezienie pracy w Niemczech.

Niemiecki rząd podjął wiele działań mających na celu ułatwienie specjalistom z innych krajów rozpoczęcie kariery w ich kraju. W 2012 roku wprowadzono nowe, uproszczone procedury uznawania zagranicznych kwalifikacji zawodowych. Na portalu internetowym www.uznanie-kwalifikacji-w-niemczech.pl wszyscy zainteresowani znajdą aktualne  przepisy, a także przewodnik, jak krok po kroku uzyskać uznanie swoich kwalifikacji oraz listę urzędów zajmujących się daną branżą.

W okresie od kwietnia do listopada 2014 roku stronę odwiedziło już ok. 34 000 polskich użytkowników. Informacje na portalu dostępne są w siedmiu językach. Serwis prowadzony jest przez niemiecki Federalny Instytut Kształcenia Zawodowego (BIBB) pod nadzorem Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych RFN.