Piątek, 2 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Klub Absolwentów SGH z wizytą w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej

Klub Absolwentów SGH z wizytą w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej

Spotkania absolwentów to dobra tradycja Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Takie wydarzenia to nie tylko okazja do towarzyskich rozmów, lecz także do nawiązywania nowych i odświeżania starych kontaktów, odwiedzania ciekawych miejsc, poszerzania wiedzy.

Dla alumnów uczelni biznesowej, jaką jest SGH, wartość pieniądza ma szczególne znaczenie. Moneta, jaka jest, każdy widzi, ale czy wiedzieliście, że Mennica Polska jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej uznanych mennic na świecie, obok kanadyjskiej i australijskiej? 11 kwietnia, dzięki zaproszeniu pani Katarzyny Iwuć, dyrektor finansowej Mennicy Polskiej, mogliśmy zabrać naszych absolwentów w podróż obejmującą 250 lat, tyle bowiem trwa już historia Mennicy. Podczas tego kameralnego spotkania w Gabinecie Numizmatycznym pani kustosz, Grażyna Laskowska, opowiedziała nie tylko o losach samej Mennicy, ale przede wszystkim o historii bitych w niej monet, zdradzając wiele ciekawych tajemnic dotyczących ich produkcji. Gości szczególnie zainteresowały najnowsze monety przestrzenne, które co roku zdobywają nagrody na najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach (np. pierwsza na świecie moneta cylindryczna „FORTUNA REDUX”).

W bardzo miłej atmosferze i w wyjątkowym miejscu, które notabene na jakiś czas znika z mapy atrakcji warszawskich, spędziliśmy wieczór z naszymi absolwentami. Powitała nas pani prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor SGH, niezmiennie kibicująca działaniom Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami. Różne doświadczenia zawodowe, różne plany na przyszłość, ale jedna wspólna uczelnia - to sprawia, że uczestnicy takich spotkań czują się dobrze w swoim towarzystwie i chętnie dzielą się wspomnieniami z czasów studenckich.

Wizyta w Mennicy Polskiej odbyła się w ramach spotkań Klubu Absolwentów SGH, który działa od 2011 r. i jest inicjatywą mającą na celu integrację środowiska absolwentów naszej Uczelni. Nasze Centrum już planuje kolejne spotkania - wkrótce będziemy o nich informować.

Dzięki uprzejmości pana Piotra Kosanowskiego, Głównego Specjalisty ds. Numizmatyki, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o procesie tworzenia pierwszej na świecie monety cylindrycznej „FORTUNA REDUX”.